ARÇELİK 3460 LADY BULAŞIK MAKİNESİ TUZ KUTUSU

tamirci

Üye
Arçelik 3460 lady bulaşık makinesi tuz kutusu değiştirmek istedim. Yeni tuz kutularının girişleri aşağıda. Havalandırma hortumunu iptal ettim. Sorum şu:
Makinenin üst kısmından gelen uzun hortum reçine girişine
reçineden çıkan kısa hortum 2 nolu girişe
tuz kutusuna giden kısa hortum 3 nolu girişe mi takılacak.
şamandıra grubu şamandıra şalterini kaldırmadığını farkettim. Bunun için şamandıra grubu tümden değiştirilmeli mi?
Acil dönerseniz sevinirim

su cebinin üst kısmından gelen hortum kısa kalıyor. onu daha uzunu hortum ile değiştirmen gerekiyor.

Kanyak'a verdiği cevap için teşekkür ederim. Yeni tuz kutusunu talimatlara göre takmama rağmen şamandıra grubunda sorun çıktı ve şamandıranın üstünden su sızdırdı. Tekrar eski tuz kutusunu taktım . Sorun yok. şamandıra da sorunsuz çalışıyor. Yeni tuz kutusunun böyle olacağı aklıma gelmezdi. Yeni tuz kutusunda da hortum yerleri doğru ancak su girişi olmadı. Eski tuz kutusunun tuz gösterge şalteri sorunlu. Artık şalterdeki iki ucu kablo ile birleştirerek ışık yanıyorsa şalteri değiştireceğim. Yanmıyorsa tuz gösterge ile parlatıcı gösterge ampullerini değiştireceğim. Tekrar teşekkür. Tahliye motorunda tıkanıklık olup olmadığı arçelik 3460 lady bulaşık makinesini yan yatırıp alt tabanı sükmeden anlaşılmıyor herhalde.

tahliye motoruna ulaşmak için sadece ön tekmelik sacını sökmeniz yeterli

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri