arçelik 6230 bulaşık makinesi yardım

hsnzknl

Üye
6230 arçelik makinem war su tahliye etmiyordu o sorunu cözdum... ama şimdi de su almıyor gibi yaa birkaç kez programı reset ledim ama yine de tık demiyor bırkac gun once gece bı yanık kokusu yaptı sonra calısmadı bır ıkı denedım sonra da bıraktım ... bugun bı ugrasayım dedım ama yıne de su almıyor gıbı _ nedendir ki_?

Su Almıyor Gibi Derken . Suyu Az mı Alıyor . Su Seviye Switchinde bir Sorun olmuş olmakla Beraber Servisin Çözebileceği bir sorunmuş Gibi Görünüyor

ARKADAŞLAR benim makinemde kendiliğnden AZ BULAŞIK ışığı yanmaya başladı. Tecrübesi olan var mı nedeni nedir? Sağlıcakla....

basmadıkça yanmaz. program bitiminde tekrar basıp söndürün. kullanılabilir bir fonksyon

kullanmış olduğum Arçelik 6230 bulaşık makinesi son zamanlarda ön kapığının alt bölümünden bir hayli su akıtmaya başladı. bir de yeni taşındım. taşınma sonrasında su almasında problem olmaya başladı. makine çalışıyor fakat su almıyor. mutfak tezgahının altından dışarıya çıkardığımızda su almaya başlıyor.
bu sorunlar için servis çağırdım ancak servis 300-350 TL civarı tutacağını, parçaları değiştireceklerini ve genel Bakım yapacaklarını söyledi son fiyat olarak 250 TL istedi. fahiş bir fiyat olarak değerlendirdiğim için kabul etmedim.
Şimdi nasıl yapmam gerekir. sizce negibi bir arızası vardır ve nekadara malolur. değerli fikirlerini ve önerilerini bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

kullanmış olduğum Arçelik 6230 bulaşık makinesi son zamanlarda ön kapığının alt bölümünden bir hayli su akıtmaya başladı. bir de yeni taşındım. taşınma sonrasında su almasında problem olmaya başladı. makine çalışıyor fakat su almıyor. mutfak tezgahının altından dışarıya çıkardığımızda su almaya başlıyor.
bu sorunlar için servis çağırdım ancak servis 300-350 TL civarı tutacağını, parçaları değiştireceklerini ve genel bakım yapacaklarını söyledi son fiyat olarak 250 TL istedi. fahiş bir fiyat olarak değerlendirdiğim için kabul etmedim.
Şimdi nasıl yapmam gerekir. sizce negibi bir arızası vardır ve nekadara malolur. değerli fikirlerini ve önerilerini bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

cihazınıza bir kaç kez program verin ve çalıştırın, her program verdiğinizde su boşaltacaktır ve su alma zamanı geldiğinde programı iptal edin, birkaç kez tekrarladığınızda problem düzelecektir. düzelmez ise şamandra takılı kalmış demektir.. kendiniz yapamıyorsanız usta birine baktırın..

cihazınıza bir kaç kez program verin ve çalıştırın, her program verdiğinizde su boşaltacaktır ve su alma zamanı geldiğinde programı iptal edin, birkaç kez tekrarladığınızda problem düzelecektir. düzelmez ise şamandra takılı kalmış demektir.. kendiniz yapamıyorsanız usta birine baktırın..

Üstad, makine sıcak su ile yıkamaya geçtikten sonra ön kapağın altından sürekli su akıtıyor. ön kapağın alt bölümünde yer alan contadan kaçırıyor sanırım gözlemlerim o yönde. contayı değiştirmeyi düşünüyordum ama siz ne dersiniz.

6030 E bulaşık makinam var. Su alıp duruyor. Yıkama yapmıyor. Bir yardımcı olurmusunuz sorun nerden kaynaklanabilir?

bulaşık makinesi çalışırken kapağını açsak bile yıkama kazanındaki su kapaktan dökülmez. su gelmesinin sebebi makinenin yeri dengesiz olabilir(öne doğru) veya su fıskiyelerinde problem olabilir(suyu kapağa doğru atabilir). bir ihtimal de aşırı köpürmedir ki bu da su ısınmadığı zaman olur..

Üstad, makine sıcak su ile yıkamaya geçtikten sonra ön kapağın altından sürekli su akıtıyor. ön kapağın alt bölümünde yer alan contadan kaçırıyor sanırım gözlemlerim o yönde. contayı değiştirmeyi düşünüyordum ama siz ne dersiniz.

bulaşık makinesi çalışırken kapağını açsak bile yıkama kazanındaki su kapaktan dökülmez. su gelmesinin sebebi makinenin yeri dengesiz olabilir(öne doğru) veya su fıskiyelerinde problem olabilir(suyu kapağa doğru atabilir). bir ihtimal de aşırı köpürmedir ki bu da su ısınmadığı zaman olur..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri