Arçelik 5060 Ar 5040 Ar 5056 Bk 9052 NF Serisi Arıza Kodları!

Merhaba 5056 buzdolabım var daha önce her iki ısıtılıyor değiştirdi servis! Alt taraf düzgün Çalışıyor fakat dondurucu kısmı düzgün çalışmıyordu bu şekilde kullanıyordum bu sabah s6 ve s7 yanıp sönüyor nedeni ne olabilir? Teşekkür ederim iyi forumlar ...

Merhaba 5060 buzdolabımın üst kısmı düzgün çalışıyor alt kısmı sogutmuyor tamirci ön kartı ve motoru degiştirdi arza devam ediyor nedeni ne olabilir teşekkürler

Beko 9062 NF Buzdolabımız uzun zamandır alt bölüm kanallardan su akıtmaya başlamıştı. Geçen gün dolaptan garip sesler geldi ve S6 arızaya geçti. Forumdaki yorumları okudugumda ısıtıcı arızasından bahsediyor. Dolabı kapattıarka evyap ı söktüm ısıtıcı rezıstans bu bölgedemi biraz karışık görünüyorbu adımdan sonra ne yapmam gerekiyor. Açıklamanız mümkünü

merhaba arkadaşlar
bende 5040 nf bozdolabı var ve S5 yanıp soniyor ne yapabilirim
açık devre ne anlama gelir
daha once motor çalışmiyordi ara sırda role değiştirdim şimdide s5 arızası var

merhaba arkadaşlar
bende 5040 nf bozdolabı var ve S5 yanıp soniyor ne yapabilirim
açık devre ne anlama gelir
daha once motor çalışmiyordi ara sırda role değiştirdim şimdide s5 arızası var

S5 Isıtıcı arızası olup defrost rezistansını kontrol ediniz.

arkadaşlar selamlar arçelik 5060 buzdolabım var. s6 hata kodu veriyordu(sıcaklık göstergesi üstten ikinci lamba yanıp sönüyordu) ve özellikle alt kısım soğutmuyordu, tamirciyi aradım. motor çalışıyor ama fan üflemiyor dedi. sahiden de fan üflemiyordu. buzluktaki mazgallar komple buzluydu. güç kartı değişmeli veya tamir edilmeli dedi. tamam, illa ki yaptırmam lazım dedim o ara kartı sökmüş. ben de dedim ama şimdi değil, dolabı boşaltmam lazım falan, geri taktırdım söktüğü kartı. adam söylene söylene taktı. sonra gitti.
gittikten sonra baktım buzdolabı normal çalışıyor, s6 hatası da vermiyor. ama ben şüpheliyim.
o güç kartını cidden değiştirmeli miyim sizce?

Son düzenleme:
arkadaşlar selamlar arçelik 5060 buzdolabım var. s6 hata kodu veriyordu(sıcaklık göstergesi üstten ikinci lamba yanıp sönüyordu) ve özellikle alt kısım soğutmuyordu, tamirciyi aradım. motor çalışıyor ama fan üflemiyor dedi. sahiden de fan üflemiyordu. buzluktaki mazgallar komple buzluydu. güç kartı değişmeli veya tamir edilmeli dedi. tamam, illa ki yaptırmam lazım dedim o ara kartı sökmüş. ben de dedim ama şimdi değil, dolabı boşaltmam lazım falan, geri taktırdım söktüğü kartı. adam söylene söylene taktı. sonra gitti.
gittikten sonra baktım buzdolabı normal çalışıyor, s6 hatası da vermiyor. ama ben şüpheliyim.
o güç kartını cidden değiştirmeli miyim siz

S6 Klape sürekli açık veya kapalı arızası olup motorlu klapeyi kontrol etmeniz gerekli

S6 Klape sürekli açık veya kapalı arızası olup motorlu klapeyi kontrol etmeniz gerekli

hocam, üstteki ikinci lamba sürekli yanmıyordu; yanıp sönüyordu. bu konunun ilk sayfasındaki arıza kodları resminde ısıtıcı arızası diyor s6 için. klape açık arızası olsaydı o lamba sürekli yanıyor olması gerekmez miydi?

arıza varken üflemiyordu buzluktaki o pervane. şimdi üflüyor sanırım.bundan bi kaç ay önce de alt bölmelerin lambaları söndü zaten o zamandan beri yanmıyorlar. güç devresi sorunu mu cidden acaba?

Merhabalar arçelik 5040 dolabın temizligini yaptım fanı cok sesli ötüyor değiştirmem gerektiğini fark ettim fakat şimdilik tekrar kapattıgımda dolapta ters giden şeyler oldu kapı kapandıgında dolap çalışmıyor,açıldıgında çalışıyor bu neden olmuş olabilir tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim

İyi geceler

Sorunu düzeltim lamba ile fan motor kablosunu ters takmışım bilginize

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri