ARÇELİK 6045 EG suyu ısıtmadan yıkama yapıyor.

ahhmeet

Üye
Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Bulaşık makinamız suyu ısıtmayıp soğuk suyla yıkama yapıyor. Programı bitiriyor. Servis çağırdım ve kartın yandığını, değişmesi ya da tamir olması gerektiğini söyledi. Bir arkadaşın yönlendirmeleriyle, kartı söktüm ve JS1-12V AJS1311 siyah rölenin kenarı erimiş ve alttan lehimin birisi açılmıştı. Bu röleyi değiştirip deneyeceğim. Fakat şunu sormak istiyorum. Rölenin aynısını bulamadım, fakat Karaköy'de bir elektronikçi uyar diyerek bir röle verdi, acaba bu röleyi taksam sıkıntı oluşur mu? Resimleri de yüklüyorum. Yardımcı olmanızı bekliyorum. NAİS marka röle yanık olan röledir.
IMG_20190911_070916.jpg
IMG-20190911-WA0005.jpg

Rölelerin ikiside 12 volt aynı fakat bacak şekilleride aynı mı?Bakmak lazım.
Söküp ölçü aleti ile kontrol edin.

Rölelerin ikiside 12 volt aynı fakat bacak şekilleride aynı mı?Bakmak lazım.
Söküp ölçü aleti ile kontrol edin.
Evet ikiside 5 bacak 12V, fakat orjinali 10A125V iken diğeri 10A250V. Bir tamirci arkadaş kartı yakarsın dedi çekindim o yüzden.

10 amper 250 volt demek o voltaja ve ampere dayanır demek.
5 bacaktan ziyade açık kapalı kontaklar ve yerleri aynı mı?Kontaklar farklı ise o zaman arıza olur.

10 amper 250 volt demek o voltaja ve ampere dayanır demek.
5 bacaktan ziyade açık kapalı kontaklar ve yerleri aynı mı?Kontaklar farklı ise o zaman arıza olur.
Malzemeyi iade ettim sağolun. Tamirciyle görüşüp halletmeye çalışırım artık. Teşekkürler.

Malzemeyi iade ettim sağolun. Tamirciyle görüşüp halletmeye çalışırım artık. Teşekkürler.

hocam senin kontrol artındaki röle 220 V çalışmaya uygun olmayan bir parça, yeni röle satan adamın verdiği röle, olması gereken doğru 220V röle. Diğer rölenin 125V röle olmasından kaynaklı arızalandığı anlaşılıyor.
Orijinal parça ise, Arçelik bu röleyi içeren kartı makinasında nasıl kullanmış, nasıl geçmiş parça kabulü felan hayret..

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri