Apatmanda surekli elektrikler gidiyor

Merhaba arkadaslar ustalar , 1 aydir apartmanimizda surekli elektrikler gitmeye basladi . Once benim dairemde yasanmaya basladi klima elektrik supurgesi vb esyalari calistirdigimda direk benim dairemdeki sartel atiyordu sarteli acip tekrar denegimde butun apartmanin elektrigi gidiyordu. Atan sartel apartmandaki degil disaridaki elektrik panelinden atiyor ...

Apartmanin yan tarafinda insaat calismasi yapiliyor ordan olcagini dusunerek gidip konustum ordakilerde kendi elektrik islerini yapan elektrikciler kontrol etsin dediler . Bu adamlar gelip daireye baktilar prizleri falan kontrol ettiler. Sonra disaridaki kacak akim rolesini degistirdiler eski fln dediler. Simdi benim dairemde bi problem yok alt kattaki dairede ayni sorun var onun sartel atiyor sonra butun apartman gidiyor. Genelde geceleri oluyor . Sorunun neyden kaynaklaniyor acaba ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
senin dairede atan veye atanlar nedir ? + ( siğorta kutusu ) fotosu
apatman atan veye atanlar nedir ? + ( sayaç panosu ) fotosu .
tesisat şantiye midir ? ) tek sayaç ortak .

Benim dairede kaçak akım rolesi atıyor yani ana şartel .Apartmanda atan şartel yok . dışardaki ana hattan atıyor . Tessisat ortak değil. Fotoları atamıyorum şuan dairede değilim.

Son düzenleme:
Benim dairede kaçak akım rolesi atıyor yani ana şartel .Apartmanda atan şartel yok . dışardaki ana hattan atıyor . Tessisat ortak değil. Fotoları atamıyorum şuan dairede değilim.

dışardaki ana hattan atıyor : isimi koyun ( dışanın neresinden ) ve ne atıyor ?

Son düzenleme:
Apartmanın dışında ana elektrik paneli var kutu gibi . Ordan birkaç binaya elektrik gidiyor .Binada elektrikler gittiği zaman ordaki kaçak akım rolesi atıyor binadaki atmıyor . Kusura bakmayın pek anlamadığım için bu kadar anlatabiliyorum

1 - sizin dairede atan veye atanlar nedir ? + ( siğorta kutusu ) fotosu + açıklama bilği
2 - apartman atan veye atanlar nedir ? + ( sayaç panosu ) fotosu . + açıklama bilği
3 - Apartmanın dışında ana elektrik paneli var kutu gibi dediğiniz ürünleri ( siğorta + kaçak akım vs gibi ) kutunun fotosu ve atanlar ne ise belirtmeniz . + açıklama bilğiler

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri