Apartman pano malzeme seçimi

tex

Üye
Arkadaşlar 32 daireli eski bir panosu bulunan binanın panosunu değiştireceğiz, fakat içerisinde herhangi bir ana sigortası yok.Tmş.veya ykş.seçimini neye göre ve nasıl yaparsınız.Proje olmadan direkt kendimiz nasıl seçim yapmalıyız böyle durumlarda.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dairelerin ortalama gücünü hesaplayınız. toplamda çıkan güç üzerinden ortaya çıkan toplam gücün çekmiş olduğu akım Amper i bulursunuz. Panoya kullanacağın malzemeler 40A sigorta 300 ma kakr Topraklama ve Tmş. Ykş i anlamadım.

Dairelerin ortalama gücünü hesaplayınız. toplamda çıkan güç üzerinden ortaya çıkan toplam gücün çekmiş olduğu akım Amper i bulursunuz. Panoya kullanacağın malzemeler 40A sigorta 300 ma kakr Topraklama ve Tmş. Ykş i anlamadım.
YKŞ.Yangın korumalı kompakt şalter kullanabiliriz diye düşünüyorum da,Termik manyetik şalter de işimizi görür ,peki dairelerin ortalama gücünü alacak olursak;Elektrikli şohben ,buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinası yeterli midir?

Genelde toplam tutar 10 kw topluyor. Lakin talep güçlerinde de olduğu gibi kullanım ortalama 6 kw üzerinden işlem görmektedir. Tabi sizin bölgede işletme ne ister ayrı konu.

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Rica ederim yardımcı olabıldiysek ne mutlu bizlere.

Arkadaşlar 32 daireli eski bir panosu bulunan binanın panosunu değiştireceğiz, fakat içerisinde herhangi bir ana sigortası yok.Tmş.veya ykş.seçimini neye göre ve nasıl yaparsınız.Proje olmadan direkt kendimiz nasıl seçim yapmalıyız böyle durumlarda.

Sana, tecrübeli bir Elektrik Mühendisi'yle görüşmeni tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri