Apartman konuşma sistemi

gokyuzu546

Üye
as201 audio diafon sistemi kurmam gerekiyor 10 dairelik bir binaya ve bu konuda oldukca zayıfım

1.) diafon sisteminde bina içi zil butonlarından çekilecek kablo diafon şubesinde nereye bağlantı yapılıyor? ( bağlantı şemasında bunu göremedim )

2.) dt8 kablo haricinde ayrıca bir kablo çekmek gerekiyor mu?

3.) 10 dairelik bir binada 10lu zil paneline dairelerden zil kablosu çekilmesi gerekiyor mu? ( bağlantı şemasında bunuda göremedim )

4.) 10 lu bina dışı zil butonuna çekilmesi gereken kablo miktarı nedir?

as201 audio diafon sistemi kurmam gerekiyor 10 dairelik bir binaya ve bu konuda oldukca zayıfım

1.) diafon sisteminde bina içi zil butonlarından çekilecek kablo diafon şubesinde nereye bağlantı yapılıyor? ( bağlantı şemasında bunu göremedim )

2.) dt8 kablo haricinde ayrıca bir kablo çekmek gerekiyor mu?

3.) 10 dairelik bir binada 10lu zil paneline dairelerden zil kablosu çekilmesi gerekiyor mu? ( bağlantı şemasında bunuda göremedim )

4.) 10 lu bina dışı zil butonuna çekilmesi gereken kablo miktarı nedir?

as 201 santrali tek zil sesi çıkışlıdır. fakat siz bunu apartman girişi zil panelinden (dış zil) ve daire kapısı (iç zil) önünden aynı zil sesi ile kullanabilirsiniz.

1-Santraldeki 17 numara ortak zil klemensinden 1 tane kablo tüm iç butonlarına getirin ve buton çıkışlarını şubedeki 10 nolu klemense girin
aynı şekilde dış zil paneline 17 ortak ucu getirin buton çıkışını yine şubedeki 10 nolu klemense girin.
2-Dt8 haricinde her daire için 1 adet dış zil dönüş kablosu ve iç zil ortak kablosu olması gerekiyor.
3-Evet her daire için zil paneliden 1 adet dış zil kablosu gitmesi gerekiyor.
4-her şube için 1 kablo= 10 damarlı zil teli -santralden dış zil ortak için 1 kablo - santralden panele hoparlör için (14-15) blendajlı kablo - zil panelindeki fotosel lambaları beslemek için 2*0,75 kablo gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri