Apartman asansör panosunda 30ma ve 300ma kaçak akım

Merhabalar
Arkadaşlar asansör sayaç panosunda 40a - 300ma yukarıdaki güç panosunda 40a - 30ma kaçak akım röleleri var sorum şu

Yukarıdan nötr toprak arasını kısa devre yapınca hem 30ma hemde 300ma aynı anda atıyor
Normal de sadece yukarıdaki 30ma atması gerekmez mi?

Kontrol gelicek ve hala çözemedim herşeyi kontrol ettim bir sorun gözükmüyor acil yardım lütfen [emoji17]

kısa devre de her ikisi de atar normal ama bir lamba bulun faz toprak arasında lambayı yakmaya çalıştığınızda önce 30mA atmalı birde böyle deneyin birde kullandığınız kaçak akım marka modeli nedir?her iki kaçak akımda aynı serisi ise atma aynı anda olabilir bağışık tip veya gecikmeli tip kaçak akımlar var bu konuda @sami inci profesyoneldir daha fazla ve daha doğru bilgi verecektir size

300 mA lik kaçak akımların,her yerde / zaman,selektif tip olması gerekir.Başka yolu yok.
Ustam öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla 300 mA olan kaçak akım zaman ayarlı yani gecikmeli olması gerekiyor ustam doğru mu anladim?

Ustam öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla 300 mA olan kaçak akım zaman ayarlı yani gecikmeli olması gerekiyor ustam doğru mu anladim?
Hani sigortalarda B-C serisi vardır B serisi ani açmalı C serisi gecikmeli dir.Kaçak akımlarda da zaman selektif tip de gecikmeli atandır benim anladığım bu @sami inci doğru mudur abi!
Tabi bu gecikmeli tipler standart kaçak akımlardan pahalıdır

Bizim daire bu konudaki gibi .
300 mA her daire için taktırdığım için sadece arıza sahibini etkiliyor .
mühür öncesi 300 mA dikkat etmediğim için elektrikci normal takmış
zaten binaya 1 adet 300 mA takmişti tüm binayı etkiliyordu !!!
her bölüme taktırdım .
300 mA sayaç ile birlikte mühürlü olduğu için selektif 300 mA ile değiştirmedim hayırlısı bakalım .

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri