anten hatalı sorunu

selamun aleykum öncelikle, ben çanak anten montaj kurulum ayar işi yapmaktayım fakat geçen gittiğim bir evde tuhaf bir sorunla karşılaştım. Anten hatalı yazıyordu ve kabloda lnbde bir sorun yoktu tvde yayın bir geliyor bir anten hatalı yazısı yazıyordu bunu neyden yapar öğrenip bir dahakilerde daha tecrübeli davranmalıyım ?

http://www.montajuyduservisi.com/proje/​uydu-anten-hatali-uyarisi-anlami-318

Anten hatali ne demek

Arkadaşlar piko 100s uydu alıcım var,
merkezi sisteme bağlı,
uydu alıcı kanalları göstermiyor ANTEN HATALI yazıyor,
yaptıklarım:
1: merkezi sistemde başka bir çıkışa bağladım aynı düzelmedi,
2: uydu alıcıyı değiştirdim düzelmedi,
3: kablo sağlam kontrol ettim,
4: reset attım ayarları yaptım kör tarama yaptım bir kaç kanal geldi fox tv gibi fakat onlarda yarım saat sonra anten hatalı diyor,
çözüm nedir yaww,
evde 2 tane tv var diğer tv de merkezi sisteme bağlı onda denedim onda gösteriyor uydu alıcım,
benim odamda böyle hata veriyor,
Merkezi sistemlerde dikkat edilmesi gereken bir nokta herhangi bir sorun TÜM KULLANICILARDA da aynı olması gerekir eğer aynı sorun varsa sorun sistemde servis çağırılmadır.

Sorun sadece sizde ise

Receiverinizde doğru ayar yapmadınız!!!!!!!!!

Diseqc ayarı

Türksat için A veya 1

Hotbird için B veya 2

Eutelsat(Digitürk) için C veya 3

Ayarlanmalıdır

LNB Universal seçilmelidir 9750/10600 değerli

12380 V 27500 frekanstan Şebeke açık olarak arama yaparsanız tüm kanallar otomatik yüklenir.

Kabloların uçlarındaki F Konnektörün düzgün bağlandığından emin olun her iki taraf yani Receivere ve sisteme bağlantıları

Not: Receiverinizi kapatıp açtığınızda Sistemdeki Multiswitch üzerindeki led ışık yanıp sönecektir bu sizin hattınızdır

Not2: Nadiren olsada Multiswitch çıkışı bozulabilir buda size sinyal gelmez boş yer varsa başka yere bağlayın.

ANTEN HATALI mesajı standart mesajdır kanalda sinyal olmadığında bu mesajı verir doğruluk payı çok çok azdır

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri