Antalya Manavgatta tali elektrik panosuna tava koymaya calisan adam

serkan_48

Üye dümdüz üye
Stajer olduğum zaman başımdaki usta nh sigortaya 0.75 tel sardırdı. Sonra tak yerine dedi... Kısa devre devam ediyormuş. Sigortayı takınca aynen böyle patlamıştı.... Birde sökme takma aparatı da yok. Pense ile iş görüyorduk... Çok hafif kolum yandı. Yoğun ışıktan gözlerim 15-20 saniye bir şey görmedi. Sonra düzeldi... Velhasıl tehlikeli işler. Birkaç yıl önce yılların ustası tecrübeli bir abimizi çarpılma sonucu kaybettik. Yeri geliyor enerji altında çalışmak zorunda kalıyoruz. Her zaman çok dikkatli olmak lazım.

Stajer olduğum zaman başımdaki usta nh sigortaya 0.75 tel sardırdı. Sonra tak yerine dedi... Kısa devre devam ediyormuş. Sigortayı takınca aynen böyle patlamıştı.... Birde sökme takma aparatı da yok. Pense ile iş görüyorduk... Çok hafif kolum yandı. Yoğun ışıktan gözlerim 15-20 saniye bir şey görmedi. Sonra düzeldi... Velhasıl tehlikeli işler. Birkaç yıl önce yılların ustası tecrübeli bir abimizi çarpılma sonucu kaybettik. Yeri geliyor enerji altında çalışmak zorunda kalıyoruz. Her zaman çok dikkatli olmak lazım.

Enerji altında çalışmayı kabul etmemek lazım. Buyuk geçmiş olsun. Kötü bir badire atlatmissiniz. Nh sigorta takarken guc altında olmamali. Cunki cikistaki yuk aşırı akim çekebilir takarken sizde olduğu gibi patlama olasılığı çok yüksek.

Benim görüşüm. Başınızdaki usta çok düşüncesiz hareket yapmış
1. Stajyere böyle bir şey yaptırmak zaten riskli
2. Zaten sigorta atmış enerji kesilmiş. Gelen hattı da kes rahatça yerine oturttursun sonra ver enerjiyi ne kadar zamanını alacak ki. Onunla geçmiş olsun

Allah esirgesin . Bir anlık dalgınlık ve muhtamelen o esnada onun elektrik panosu olduğu bile aklından çıkmış . İnşallah az hasarla atlatmistir

Antalya manavgatta yaşıyorum çevremde kapakları açık box panoları çok görüyorum, gördüklerimide CK elektrik dağıtıma telefonla bildiriyorum ama yeterli ilgiyi gösteriyorlarmı tartışılır.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri