anma kesiti?

yigitaskr

Üye
Arkadaşlar merhaba,
ben makineciyim ama kablolarla ilgili bir projem var.
Bu kablolarda anma kesiti nedemek oluyor, yani zırh , kaplamalar, tel sayısı vs... hepsi içinde mi?
Bakıyorum 2x11 diyor mesela ne demek oluyor bunlar yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadasım sana soyle anlatayım 3*1,5 nyy ;kablo burda 3 damar miktarını 1,5 ise kablo kesitini nyy ise kablonun cinsini belirtiyor.Anma akımı ise tam yukte kablonun çekebilecegini maksimum yuk olarak dusunebilirsin baska kafana takılan varsa sor?

öncelikle cevabın için sağol. ama damarı tam olarak anlayamadım.
Peki bu kabloların üstündeki çelik zırh varya onların kalınlığı bi yerde yazarmı?
bir de şöyle bir çizelge var :

anma kesiti tel sayısı iletken çapı yalıtkan kılıf dış kılıf
3x10 1-7 4.1 1 1.8

bunları açık bi şekilde anlatabilir misinz hiç bir bilgim yok çünkü kablolarla ilgili...

böyle bir şekil buldum İnşaAllah işinize yarar

Ekli dosyalar

• 15.jpg
    15.jpg
    11.3 KB · Görüntüleme: 103
Akadaşım kolay gesin

Kablonu çeşidine göre her tip kablonun gerek izole gerek kılıf zırh veya içerisindeki bakır hepsi bir standart doğrultusunda üretim yapılmaktadır. kablonun çeşidine göre, ÖRENEĞİN 2x1,5 NYY kablo bu kablo ilgili tüm detayları TS IEC 60502-1 standardında bulabilirsin. sen kablonun çeşidini yazarsan daha detaylı ve anlatımlı bilgi verebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri