Anlık görüntü kararması

Yuddha

Üye
Philips 32pfl5403d model bir LCD TV var. Önceleri scart girişli uydu alıcısı kullanmakta iken sıkıntım yoktu. HD yayın izleme aşkına gittim Kawai fullhd uydu alıcısı aldım. Arada yaklaşık 2sn civarında görüntü kararması yapmaya başladı. Sonra arızalı olduğunu düşünüp next marka ile değiştirdim ve tabiki yine aynı arızayı yaptı. Sorunu nerede aramam lazım ve çözüm oneriniz nedir? Not: elim biraz havya tutar

aynı sorun bende de var axen sunny üretimi 32" tv .......celebre marka hd receiver kullanmaya başladıktan sonra oldu bağlantı hdmı den sağlanmakta önceki uydu scartta bağlıydı sorun yoktu...receiver yeni sorunlu olduğunu sanmıyorum...

video yükleyin .
göz kırpma gibi siyahlık mı ?
usb den video izleyin aynı arızayı veriyor mu ?
veriyorsa besleme invertör kartında olabilir .
led sorunu olabilir
yok aga öyle değil görüntü 2 saniye kadar gidiyor geliyor dediğim gibi scart lı receiverde sorun yoktu tv de arıza yok yani bu ara receiver kanal göstergesi de kaybolmuyor yani enerjide gidip gelmiyor sanki receiver kendini resetliyor...atıyorum 2 saatte veya 3 saatte veya günde 1 kere yapıyor belli olmuyor gerçi sorun teşkil etmiyor ama nedense böyle yapıyor işte seyrediyoruz bakalım...

Benim sorunum sizinkiyle aynı Süleyman bey. Laptop bağlayıp film izliyorum yine sıkıntı yok. Video çekmek biraz zor çünkü ne zaman yapacağı belli olmuyor. Birde görüntü gittiğinde sol kenarda beyaz bir çizgi beliriyor.
Görüntü oranını otomatikden sabit orana(16:9) aldım şimdilik sıkıntı yok. olursa tekrar yazarım.

Son düzenleme:
aynı sorun bende de var axen sunny üretimi 32" tv .......celebre marka hd receiver kullanmaya başladıktan sonra oldu bağlantı hdmı den sağlanmakta önceki uydu scartta bağlıydı sorun yoktu...receiver yeni sorunlu olduğunu sanmıyorum...
kardeş bu sorunu çözebildin mi, aynı sorun ile karşı karşıyayım da. hasta etti beni bir türlü halledemedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri