Anlık darbe koruyucu voltaj regülatörü

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
İyi akşamlar arkadaşlar,​
bi abimizden müşterimden şöyle bir cihaz duydum, voltajdaki anlık darbeleri üzerinde tutup (50 nanosaniyede) tesisata geçirtmeyip cihazları koruyor bir nevi akım koruyucu, ve voltajdai fazlalığı kırpıyor eskiden kullanılan cereyan regülatörleri gibi. Patentli v bu cihazı bulan da içimizden biri imiş. Siemens patent için 1 milyon euro teklif etmiş fakat vatandaş kabul etmemiş. Reklam yaptığımı düşünmeyin diye ve forum kuralları açısından ürünün adını vermiyorum.
Böyle bir şey duyan gören var mı, tek gövdede tek cihazda mümkün mü? Düşünceleriniz nedir arkadaşlar?

TREDAŞ tan kaynaklı ters faz, 2 faz bağlanması gibi sorunlarda da tesisata geçirtmiyormuş eskiden olduğu gibi hasar gören cihazlarınız olmayacakmış, fabrikalarda çalışan arkadaşlar böyle bir cihaz gördünüz duydunuz mu, almayı düşünüyorum.
Bahsedilen dier artılar:
• Trafo patlaması yada yıldırım sonucu açığa çıkan yüksek voltajın Şebeke hatları üzerinden tesisatınıza ve cihazlarınıza hasar vermesi
• Elektrik kurumu tarafından şebekeye yanlışlıkla yüksek voltaj verilmesi
• Şebekeye “faz – nötr” yerine yanlışlıkla “faz – faz” verilmesi
• Toprak hattından yanlışlıkla faz verilmesi
• Nötr kopması
• Elektrik kontağından kaynaklanan yangın risklerini en aza indirir.

cıhaz degılde varıstorlernen yapılan aynı k otomat gıbı olan devreye paralel baglanan tek fazlı ve 3 fazlı bır urun gordum . muhtemelen ıcındekı gazlı varıtordur. elektrıkcılerde saatılıyor. fıyatı pahalı .ama cın malı edermı musterıye gore edebılır. korurumu denemek lazım ama mantıklı bır urun cevap vermesuresı onemlı .yuksek gerılımde hattı topraga akıtıyor ve onundekı sartel veya tesısısatın enerjısını keser .

Arkadaşlar Ürün dediğim gibi patentli bulan ve üreten bir Türk siteya burdan ulaşılabilinir TRIMBOX | buyrun inceleyin. Her türlü yoruma açığım demiştim fakat bir tek yorum geldi :(

Cihaz 15kV, 20kA 1,2/50 mikrosaniye gerilim, 8/20 mikrosaniye akım darbesini toprağa ihtiyaç duymadan absorbe eden Türk malı bir ürün ve toprağa bağımlı olmadığından icat. Bu anlamda TSE'de ve ODTÜ'de test edilip onaylanmış. B,C,D sınıfı gibi AG parafudrlara ihtiyacı kaldırıyor. Tek tip sadece tek faz ve üç faz olmasına göre çeşidi var. Markası Trimbox

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri