Ankastre Fırın

Herkese merhabalar,

Topraklama mı yoksa başka bir sebepten dolayı mı bilmiyorum ama Beko marka ankastre fırın hiçbir şekilde çalışmıyor. Ne fanı, ne lambası...

Merak edip söktüğümde bazı yerlerinin yandığını gördüm. Yanan yerler fotoğraflarda mevcut.

Daha önce de böyle olmuştu ama kendiliginden çalışmıştı. Prizden dolayı böyle bir durum olduğunu düşünüyorum.

Konu ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Ne yapmam gerekiyor? Herkese şimdiden teşekkür ederim, saygılar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bi yetkili servise götürmenizde fayda var.

bi yetkili servise götürmenizde fayda var.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat kendim tamir etmek istiyorum
20200919_171327.jpg

20200919_182019.jpg
20200919_182006.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotoları çekmiş olmanız güzel, ayrca bir kağıda komütatör ve termik/ termostat gelen kabloları ayrıntılı bir şekilde yazın, ( gerekebilir aynı renk kablolara numara verebilirsiniz. ) yukarıda bahsettiğim iki malzemeyi yetkili servisden alıp değiştirebilirsiniz. Yine fotolarda görüldüğü gibi bir kaç tane kablo pabucuna ihtiyacınız olacaktır. Kolaylıklar ..

Fotoları çekmiş olmanız güzel, ayrca bir kağıda komütatör ve termik/ termostat gelen kabloları ayrıntılı bir şekilde yazın, ( gerekebilir aynı renk kablolara numara verebilirsiniz. ) yukarıda bahsettiğim iki malzemeyi yetkili servisden alıp değiştirebilirsiniz. Yine fotolarda görüldüğü gibi bir kaç tane kablo pabucuna ihtiyacınız olacaktır. Kolaylıklar ..
Hocam öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim.

Söylediğiniz malzemeleri değiştirdiğim zaman sizce problem çözülür mü? Yani bütün problemin kaynağı yanmış malzemeler mi? Son olarak da malzemeleri değiştirdiğim zaman aynı problemin tekrar yaşanmaması için ne yapmam gerekir

Hocam öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim.

Söylediğiniz malzemeleri değiştirdiğim zaman sizce problem çözülür mü? Yani bütün problemin kaynağı yanmış malzemeler mi? Son olarak da malzemeleri değiştirdiğim zaman aynı problemin tekrar yaşanmaması için ne yapmam gerekir

yanık yerlerin kablolarını takip edin kontrol edin .
bu fırına bağlı priz tek siğorta tarafından mı ? kontrol ( açma kapama ) ediliyor .
diğer ürünler de bu siğortaya bağlı ?
fırın kaç watt veya amper ?
bu siğortaya bağlı diğer ürünler varsa bunlarında watt veya amperi ?
siğortanız kaç amper ve tipi ?

yanık yerlerin kablolarını takip edin kontrol edin .
bu fırına bağlı priz tek siğorta tarafından mı ? kontrol ( açma kapama ) ediliyor .
diğer ürünler de bu siğortaya bağlı ?
fırın kaç watt veya amper ?
bu siğortaya bağlı diğer ürünler varsa bunlarında watt veya amperi ?
siğortanız kaç amper ve tipi ?
Yardımınız için teşekkür ederim yaklaşık 40 liraya aldığım parça ile fırını çalışır hale getirdim

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri