Ankastre Fırın Sorunu

musto44

Üye
Merhabalar. Ankestre fırınımda şöyle bir sorun var. Derece düğmesini çeviriyorum yanındaki kırmızı led yanıyor. Fırın düğmesini çevirince led sönüyor , fırının içindeki lamba ve rezistansalar çalışmıyor. Aşağıdaki resimlerde farklı durumlarda kontrol kalemi ile elektrik gelen kısımları bulup ok işareti ile gösterdim. Resimlere bakarak bir sonuca ulaşabilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

Gösterge ışığının kablolarını gösterir misiniz, yukardaki resimlerde?

İlk günden beri mi böyle yoksa arıza yaptı servise gidip geldi mi? Cihazınızın garantisi var mı, şu anda üst kapak açık mı? Resimler çok ufak kalıyor ve net değil.

İlk günden beri mi böyle yoksa arıza yaptı servise gidip geldi mi? Cihazınızın garantisi var mı, şu anda üst kapak açık mı? Resimler çok ufak kalıyor ve net değil.
Normal çalışıyordu. Yeni bozuldu. Garanti yok. Üstünü ben açtım. Tekrar açabilirim. Resimlere tıklayınca telefondan baya buyutulebiliyor. elimden ufak tefek değişim işleri geliyor. Su parçası arızalı derseniz değiştirebilirim.

Komutatöre odaklanın, erime yanma işaretleri var mı?

Merhabalar, aynı sorun bendede oldu. 2 rezistansta patlamış. Şaseyle kısa devre gözüküyor. Ama turbo fandanda şüphelendim. Sizin sonuçlandı mı ? Durum nedir acaba

Merhabalar, aynı sorun bendede oldu. 2 rezistansta patlamış. Şaseyle kısa devre gözüküyor. Ama turbo fandanda şüphelendim. Sizin sonuçlandı mı ? Durum nedir acaba
Aynı şekilde bekliyor fırın. Yedek küçük bir fırınımız var onu kullanıyoruz şimdilik.

Arkadaşlar Hoover Ankastre fırınımız var. 15 günden beri çok yavaş ısınıyor. Önceden çalıştırdığınızda 5,10 dakika da pişirme sıcaklığına gelirken şimdilerde 30 dakika da ancak geliyor.Ayrı ayrı Kontrol ettim Alt ve üst ısıtıcılar sağlam ve ısıtır durumda . Ama anlayamadığım bir şekilde yavaş ısıtıyor.
Forumlarda gördüğüm kadarıyla hemen herkes alt yada üst ısınmıyor demiş. Alt ve üst ısıtıcıları sağlam olup ta geç ısınıyor diye bir şikayet göremedim.
Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri