ani su ısıtıcı hakkında usatalarımın ngin görüşleri

merhabalar şu sıra evimi taşıycam gideceğim yere ekonomik oldugu için ve yer sorunum olduğu için ani su ısıtıcı alamyı düşündüm sizce hangi marka bir çok marka var şu an piyasada aralarında çok bir fark varmı teşekkürler:D

merhabalar şu sıra evimi taşıycam gideceğim yere ekonomik oldugu için ve yer sorunum olduğu için ani su ısıtıcı alamyı düşündüm sizce hangi marka bir çok marka var şu an piyasada aralarında çok bir fark varmı teşekkürler:D

Ani su ısıtıcılar 7kw'tır. 32A akım çekerler. Çoğu evin sayaç sigortasıda 25A'dir. 2.kademede çalıştırmak zorunda kalırsınız bu yazın sorun olmaz ama kışın giriş suyu sıcaklığı azldıkça yetersiz kalır.
Kesinlikle ekonomik değildir hatta en pahalı çözümdür. Termosifonuda tavsiye etmem.En ekonomik ve uzun süre bakımsız hizmet verecek olanı şofbendir. EVimde demirdökümün şofbeni var doğalgazlı yalnızca 1kere müdahale edildi ondada diyafram lastiği değişti 10 içinde.

günısı varsa ne ala birde rezistans takarsın duş almadan 30 dk önce açarsın ısınır ekonomiği ani su ısıtıcılara göre ekonomik birde güneş kaynağıyla ısınıyor duşa girme vaktim belirsiz hemen girince sıcak su istiyorum diyorsan ani su ısıcılarıda suyu biraz kıs 1 kademede bile kaynar su geliyor marka olarakda ihlas arzum demirdöküm beko arçelik vb arktık hepsi aynı bişey deiğşmiyior performans konusunda......

bizim evde demirdöküm 65lt elektrikli termisifonu var 1950w 1,95kw evin her yerinde sıcak su itiyacımız görüyo ve 4 kişilik aile için yeticek kadar banyoda sıcak su oluyor tek dezavantajı taşınan kişler için iyi değil eğer taşınmıcaksanız böle bi şey alabilirsiniz

ekonomikliği tartışılır tabi herkezin kendine göre bütcesi var

kardeş sen yinede bir ihlas çek.kimi doğalgaz diyor gittiğin yerde varmı. termosifon güzel fakat biraz lüks.anı ısıtıcı senin için idealdir korkma al. öyle söylenen kadar fazla enerji harcamaz. termosifon 50 dereceyi bulana kadar sen 10defa duş alırsın.evde cihaza uygun kablo varsa neala yoksa saatin ordan çekersin olur biter.pratik sorunsuz yıllarca çalışır. saygılarımla.

Evimde ani su ısıtıcı kulanmıyorum. Kullanmamda...

Kendi kullanmadığım cihazı da kimseye tavsiye etmem...

Evimde demirdöküm termosifon (65Lt) kullanıyorum. Duşa girmeden önce de kesinlikle sigortasını kapatıyorum.
Elektrikten fena tırsıyorum da...

Evet herkesin bir önerisi var bende termosifondan yanayım ve su istenilen dereceye ulaştığında sigortasının kapatılması doğru olur (ne olur ne olmaz resistans ta yırtılma veya patlama olabilir. k.a.k arızalı olur devreyi kesmez ki çoğu yerlerde hala k.a.k yok.) diye düşünüyorum Ani ısıtıcı da pratik olması açısından avantajlı onuda en azından bir kovaya suyu doldurarak kapatıp kullanmak mantıklı çok ilkel deil yani. Duşa gasılhane de devam etmekten iyidir:)

Montajı düzgün yapılırsa ve kullanıcının parası çoksa, ani su ısıtıcı cihazlar olur.
7 kw'lık bir aletin faydası sadece elektrik faturasına.

Çok fark yok kaliteleri arasında. Bizde adını daha önce duymadığım flora markalı birtane vardı 2 sene sorunsuz kullandık ve kullanmaya devam ediyoruz. Mekan ve ekonomi için uygun. Ancak duşu sıcak ve bol suyla almayı seven birine önermem. Birinden vazgeçmek gerekiyor.

İhlastan şaşma gerisi hikaye

hepsi birbirinin aşağı yukarı aynı
ancak servis olayı ve fazladan güvenlik olayları ihlası öne çıkaran hususlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular