Anfi sizce bu şekilde zarar verirmi ?

Cakmakliga gelen kablo kesiti muhtemelen incedir vs... Risk almamak icin ve dahada saglikli olmasi almamanizi oneririm. Bence saglam bir yerden 12v alip teyibin yakinina veya ulasabileceginiz bir yere araya 15A sigorta koyup anahtarla ac kapa yapabilirsiniz ornegin.

Doğrudur, ampermetre ile yarın bir ölçüm yapacam, gösterdiği değeride paylaşırım, ona göre bilgi verirseniz, bağlayım veya bağlamayım çakmaklığa.

Ok olcun degerleri, dusuk seste ve yuksek seste uzun tutmamak sartiyla olcun degerleri de paylasirsiniz.

Araç yeni nesilse mesela bendekinde çakamklık üzerinde veya kapağında max değer yazar, ör:120w (10A eşittir). Siz farklı ya da max. değer isteyecekseniz 150w - 200w için kesinlikle olmaz yeni hat çekmeli ve sigorta ile desteklemelisiniz.

Not:
1- Çoğu ölçü aleti 10A den yukarısını okuyamaz! Elinizdekinin sınırlarını bilin ölçü aletinizi yakabilirsiniz.
2- Uzun süre müzik dinlerken aracı arada çalıştırmalısınız aksi halde aküyü bititrir marş basamaz hale getirirsiniz!

Cakmakliga gelen kablo kesiti muhtemelen incedir vs... Risk almamak icin ve dahada saglikli olmasi almamanizi oneririm. Bence saglam bir yerden 12v alip teyibin yakinina veya ulasabileceginiz bir yere araya 15A sigorta koyup anahtarla ac kapa yapabilirsiniz ornegin.

Ok olcun degerleri, dusuk seste ve yuksek seste uzun tutmamak sartiyla olcun degerleri de paylasirsiniz.
Araç yeni nesilse mesela bendekinde çakamklık üzerinde veya kapağında max değer yazar, ör:120w (10A eşittir). Siz farklı ya da max. değer isteyecekseniz 150w - 200w için kesinlikle olmaz yeni hat çekmeli ve sigorta ile desteklemelisiniz.

Not:
1- Çoğu ölçü aleti 10A den yukarısını okuyamaz! Elinizdekinin sınırlarını bilin ölçü aletinizi yakabilirsiniz.
2- Uzun süre müzik dinlerken aracı arada çalıştırmalısınız aksi halde aküyü bititrir marş basamaz hale getirirsiniz!
Yüksek amperli bir adaptörle çalıştırdım ve son seste Max 6 amper ölçüm yaptı ampermetre, bu elektriği çakmaklıktan alabileceğim anlamına geliyor, doğru mu? Hatta çakmaklık jakı ile seyyar yapıyım diyorum?
_20181030_170906.JPG

Yüksek amperli bir adaptörle çalıştırdım ve son seste Max 6 amper ölçüm yaptı ampermetre, bu elektriği çakmaklıktan alabileceğim anlamına geliyor, doğru mu? Hatta çakmaklık jakı ile seyyar yapıyım diyorum? Ekli dosyayı görüntüle 49264

Çıkacağınız en üst limit buysa sorun yok. Hatta emin olmak için çakmaklığa takacağınız jakın sigortalı olanından alın ya da kendiniz 10 amperlik bir sigorta ekleyin kafanız rahat olur. Uzun süreli kullanımda da aküyü de bitirip su kenarında kalmamaya dikkat edin :)

Yüksek amperli dediğinizin amperi neydi? Ölçüm yeriniz neresiydi?

Çıkacağınız en üst limit buysa sorun yok. Hatta emin olmak için çakmaklığa takacağınız jakın sigortalı olanından alın ya da kendiniz 10 amperlik bir sigorta ekleyin kafanız rahat olur. Uzun süreli kullanımda da aküyü de bitirip su kenarında kalmamaya dikkat edin :)
Teşekkür ederim, aynen en üst limit bu çünkü daha fazla ses açılma gibi bir durum yok
Olcumu nereden yaptiniz? Son seste bas li bir sarkida, bas acik sekildemiydii?
Yüksek amperli dediğinizin amperi neydi? Ölçüm yeriniz neresiydi?
20 amperlik bir güç kaynağı kullandım, ses en son ve bas en son daydı,baslı bir müzikti zaten, ürün resimlerde baya büyük görünüyor galiba, kabin ölçüleri 35x25x15 cm, hoparlör 8inç, ölçümü ampermetreyi seri bağlayarak yaptım,şöyle; ölçü aletinin probunun birini güç kaynağının + çıkışına,diğer probuda anfinin +12 v girişine tuttum,çıkan değer bu.

Bir hata var sanki ama oyle diyorsanız oyledir, 120w max. çıkış için bile 10A okamanız gerekirdi. Oysa ki max. 150w diye belirtilmişti. Bağlantı kablolarınız ince miydi? Mümkünse kalın kablolar kullanın deneyi tekrarlayın ve pensampermetre kullanın.

Bir hata var sanki ama oyle diyorsanız oyledir, 120w max. çıkış için bile 10A okamanız gerekirdi. Oysa ki max. 150w diye belirtilmişti. Bağlantı kablolarınız ince miydi? Mümkünse kalın kablolar kullanın deneyi tekrarlayın ve pensampermetre kullanın.
Bu Ürünü çinden almıştım,acaba kılavuzda yazan watt değerleri Vs. Sahte olabilir mi?

Sahte de olsa bu kadar yarısı bile yok diyebileceğimiz kadar olduğunu düşünmüyorum. Bu sebeple son mesajımdaki gibi tekrar etmenzi rica ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri