ANENG 620A True RMS 4.7-inch LCD Automatic + Manual Pocket Digital Multimeter Ölçüm Hatası

Birinde değer olmaması çok ilginç. Yenisini alıp devre üzerine ekleyin bakalim ne sonuç olacak. Ölçüde bir değişiklik olacak mı?

Bu V/R prob girişi kartın arka yüzünde de yollar var mı ilerliyor mu?

Mainboard arka yüzü

Ekli dosyalar

• IMG_4070.JPG
    IMG_4070.JPG
    119.2 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_4071.JPG
    IMG_4071.JPG
    104.7 KB · Görüntüleme: 8
Serkan bey 5 MΩ dirençleri tekrar montaj yaptım. Değer göstermeyen 5 MΩ direnç üstündeki metal kısımlardan tekrar ölçünce 5 MΩ değer verdi. Bu durumda soğuk lehim olabilir düşüncesiyle dirençleri lehimledim. Direnç ölçümleri dirençlerin sağlam olduğunu gösteriyor. Ama sonuç değişmedi AC 220 yi doğru göstermiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_4072.JPG
    IMG_4072.JPG
    194.4 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_4073.JPG
    IMG_4073.JPG
    119.2 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_4074.JPG
    IMG_4074.JPG
    184.5 KB · Görüntüleme: 9
Serkan bey 5 MΩ dirençleri tekrar montaj yaptım. Değer göstermeyen 5 MΩ direnç üstündeki metal kısımlardan tekrar ölçünce 5 MΩ değer verdi. Bu durumda soğuk lehim olabilir düşüncesiyle dirençleri lehimledim. Direnç ölçümleri dirençlerin sağlam olduğunu gösteriyor. Ama sonuç değişmedi AC 220 yi doğru göstermiyor.

Direnclerde sorun yoksa daha ileri bir noktada sorun.

Bu multimetrenin kalibrasyon prosedürünü öğrenmemiz gerekebilir. Kayma donanım kaynaklı değil kullanılan ic den olabilir.

@serkan_48 bey Dün satıcıya durumu ayrıntılı olarak mesaj ile açıkladım. Multimetrenin Fabrikasyon hatalı olduğunu ve kalibrasyonun yapılması gerektiğini vs. Ekte ölçüm resimleri de gönderdim. Çözüm odaklı bir yaklaşımla cevap geldi sorun için üzgün olduğunu belirterek bizden biraz zaman istedi fabrikayla görüşüp kalibrasyon için neler yapılabileceğini bizi bilgilendireceğini belirtti. Sanıyorum kullanıcının kalibrasyon yapamayacağının bilincindedir. Gelişme olursa forumda paylaşırım.

Son düzenleme:
Değerli Forum arkadaşlarım forumda paylaştığım resimleri [email protected] adresine gönderdim ama resimleri yeterli bulmayıp sorunu gösteren kısa bir mp4 video çekip göndermemi istediler.
Bende bu videoyu çekip gönderdim. Şebeke voltajı A 3009 kalem multimetre ile AC 234V olarak ölçülüyor.
Hatalı ölçüm yapan ANENG A620A ile AC 220 volt olarak ölçülüyor. Sapma farkı %6,5.

Gelen cevap yine olumsuz. Gönderdikleri tabloda işaretledikleri yer ve bana gönderilen mesaj.

arkadaş Videoyu kontrol ettik ve bunun hata aralığında normal bir fenomen olduğunu gördük.

Sa5d1d49641ff4b8f9985876506309a95M.jpg

Ekli dosyalar

• Sa5d1d49641ff4b8f9985876506309a95M.jpg
    Sa5d1d49641ff4b8f9985876506309a95M.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 0
Değerli Forum arkadaşlarım forumda paylaştığım resimleri [email protected] adresine gönderdim ama resimleri yeterli bulmayıp sorunu gösteren kısa bir mp4 video çekip göndermemi istediler.
Bende bu videoyu çekip gönderdim. Şebeke voltajı A 3009 kalem multimetre ile AC 234V olarak ölçülüyor.
Hatalı ölçüm yapan ANENG A620A ile AC 220 volt olarak ölçülüyor. Sapma farkı %6,5.

Gelen cevap yine olumsuz. Gönderdikleri tabloda işaretledikleri yer ve bana gönderilen mesaj.

arkadaş Videoyu kontrol ettik ve bunun hata aralığında normal bir fenomen olduğunu gördük.

Ekli dosyayı görüntüle 96385

İspat zor .

Test ile karşılaştırılacak ölçü cihazının kimliği ? ( fluke vs kaliteli gibi olursa % ? ) seri no , kalibrasyon edilmesi ve sertifikası belgesi vs gibi videosu ( kesintisiz )
ve ANENG 620A True RMS 4.7-inch LCD Automatic + Manual Pocket Digital Multimeter ile bu kalibre edilmiş ölçüm cihazı test karşılaştırma videosu ( kesintisiz beraber ) arasında fark varsa belki ikna olurlar düşüncesindeyim .
Veya

Marka satış yapıyorsa , marka için sorun yok .
Değerleri ispat sorunu için ürünü alan yaşıyor.
Tabiki bu değerlerin ispatı için profesyonel yapılmalı..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri