Android Programlama Programları

Herkese Selamun aleyküm değerli ustalarım En güzel ve en büyük fikirler en sağlam tembellerden çıkarmış hesabı :D

Ben de düşündüm taşındım tatlı tatlı kaşındım ve kendi kendime dedim ki herkesin cepinde bir tane akıllı dedikleri telefonlardan var ( android işletim sistemi olan telefonlar ) peki biz bu telefonlar ile neden bişiyler yapmayalım ki ?

Mesela en hoşuma giden özelliklerinden bir tanesi bluetooth bir çok cihazda olan bir özellik ama önceleri simbian vardı incik boncuk işletim sistemleri vardı model ve alan fazla olunca pek ilgilenesim gelmiyodu zaten o zamanlar da pek bişiyler biliyo sayılmazdım :D

Şimdi ise android telefonlar çıktı bununla birlikte bir dünya tablet pc vs... E tabii elektronik dünyası da boş durmadı mesela bluetooth alıcılarını da seri porta çeviren bir sürü modul ürettiler programlanması ve bağlantısı kolay olan moduller...

Geriye ne kaldı Andorid için program yazabilmek ;)
İşte size sormak istediğim konuda burada başlıyor :

Andorid için geliştirilmiş olan bir sürü programlama dili olduğunu duydum java gibi ama ben visual studio 2008 ile daha çok uğraştığım için bana daha yakın geliyo ;)

Yani görsel programlama dillerinden android telefon yada tabletlerin donanımlarını en rahat kontrol edebileceğim ve herkesin kullanmakta olduğu program önerilerinizi isteyecektim....

birde mesela ben bluetooth a bir veri yollayacağım bunu nasıl yapabilirim ? gibi konularda fikir ve bilgilerinizi paylaşma olasılığınız olur mu acaba ?

Merhabalar B'nde uğraşmıştım android programlama ile bencede c# ile falan daha kolay ancak diğerinde alışılıyor ben eclipse kullanmıştım Java ile çok zor değil programlamadefteri.com ile başladım saolsun faydası çok oldu yabancı videolar da var böle böle öğrenebilirsin kolay gelsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

her programlama diliyle yazabilirsiniz. genelde java öneriliyor çünkü kullanımı öğrenilmesi kolay denilir. vakti zamanında 2012 kışında ben de merak sardım. 3 adet kalın kalın programlama kitapları aldım duruyor hala. programlama bana göre değil :D

Sen android mi öğrenmek istiyosun yoksa bi program uygulaması mı istedin arkadaşlardan tam anlayamadım?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri