Analog veri

ogu1923

Üye
Starta bastim motor 1000 rpm hizla dönmeye basladi birdaha bastim 1500 rpm hizla dönmeye baslicak bu devrenin guc ve kumanda devresini kuracagim plc baglanti semasinda motor sürücüsünü de göstermeme gerek varmi sürücüsuz motor devir kontrolu yapamam diye düsunuyorum?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Starta bastim motor 1000 rpm hizla dönmeye basladi birdaha bastim 1500 rpm hizla dönmeye baslicak bu devrenin guc ve kumanda devresini kuracagim plc baglanti semasinda motor sürücüsünü de göstermeme gerek varmi sürücüsuz motor devir kontrolu yapamam diye düsunuyorum?
Sistemi kuran biri her zaman makinanın yanında ve yakınında olamıyacağı için sonradan Bakım ya da arıza için makina başına gelen insanların da elektrik projesine baktığında bütün detayları kolayca ve ayrıntılı biçimde anlayabilmesi gerekir . Bu nokta da bütün ayrıntıların projelerde olması elzemdir . BU arada sürücü olmadan da haliyle hız kontrolü yapamazsınız .

Sürücüyü çizersen iyi edersin daha açıklayıcı olur insanlar daha sonradan zorlanmadan bakım veya arıza giderebilir. Çizmemek biraz amatörlük olur bence.
Sadece iki hız kullanacaksanız sürücüye gerek yok çift hızlı motorlar var dahlender diye tabir edilen onlardanda kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri