Analog Sayaç

koyaklı

Üye
Arkadaşlar okulda analog sayaç var zemin kat dahil 3 katlı okul iki katın şalterlerini kapatıyorum sadece zemin kat açık bırakıyorum çalışan hiç bir alıcı yok fakat sayaç diski dönmeye devam ediyor yani tüketim yok yinede saat sarfiyat yazıyor sebebi ne olabilir

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zemin katı iyice kontrol et derim çalışır bi devre yok sa panoda sinyal lambaları var sa onları kontrol ett

çıkış şalterlerini indir eger sayaç hala dönüyorsa mekanik sayacın arızalı demektir.

Son düzenleme:
Sayaca enerji girişine izin ver. ve çıkışındaki tüm siğortaları indir. Eğer dönmeye devam ediyorsa Sayaç arızalıdır. Aksi halde çalışan hiç birşeyin olmadığından eminsen tesisatta bir yerlerde (zemin katta) toprağa kaçak vardır...

Sayaca enerji girişine izin ver. ve çıkışındaki tüm siğortaları indir. Eğer dönmeye devam ediyorsa Sayaç arızalıdır. Aksi halde çalışan hiç birşeyin olmadığından eminsen tesisatta bir yerlerde (zemin katta) toprağa kaçak vardır...

teşekkürler benim ifade yanlış olmuş.

Forum istatistikleri

Konular
128,177
Kullanıcılar
449,938
Son üye
Dragonov

Yeni konular

Geri