Analog Osiloskop Revizyonu

google play den osiloskop uygulaması bedava...
Proplari nereye sokuyoruz diye sormaya korkuyorum .

bunlara bak Raspberry pico ile daha ciddi osikoskop yapmak mümkünmüş.

Son düzenleme:
Yahu hocam PC nerde . Ortada kıçı kırık bir cep telefonu var :) Sevmem ben uyduruk çakma işleri. Benim için otomobil otomobildir. 4 tane teker takılan herşey otomobil değildir benim gozumde.
Doğru.
Ben konu içerisinde bir arkadaşa PC bazlı osiloskop ve kullanımını göstermiştim.
Elde prinç olmayınca mecburen pilav yapamıyoruz, ama bulgurumuz varsa pilav yapabiliriz.
Arkadaşımız osiloskop kullanmayı öğrendikten sonra ihtiyaç duyarsa elbette bütçesi dahilinde iyi bir osilaskop alabilir.
Böylece tüm ölçüm ve gözlemleri de doğru olacaktır.
ÖNEMLİ:
PC bazlı osilaskoplarla asla doğru sonuç elde edilemez. Ölçüm sonuçlarını etkileyen birçok unsur vardır. Tam doğru kalibrasyon yapılsa bile donanım kalitesi önemlidir ve kısıtlayıcıdır.
Ama yaklaşık bir sonuca ulaşabilmek ve elde edilen değerlerin kıyaslanabilmesi için veya 1000TL lik bir cihazın ölçümü için 3000TL harcamak çok ta akıllıca sayılmaz.

abartmayalım tv tamircisi patern bağlayıp paterni görmek için osilaskop kullanır ve dijital olması nedeni ile yanlış ölçüm olmasına engel olur osiloskop'a binler vermek istemez herkes.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri