Analog Osiloskop Revizyonu

çalışmadan uzun yatmış ve görünür sıvı teması olmasa da havada ki nem onların en büyük düşmanı beliki kullanırken de arızası buydu başlarına kalmasın diye kayıp ettiler devlet dairesi ise orası böyle olur trafonun kurcalanması da bu nedenle. ben kurcalanmış hiç bir şeye bakmam.
Devlette kıran yaran yaptığıyla kalır. Kimsenin de başına bir halt geldiğini görmedim 17 senedir .

genelde canına okunan şeyler kaybolur evlerde bile olur bu masa saatim vardı yok oldu meğer kardeşim kırmış onu...

Aman dikkat hocam bu çok tehlikeli bir aşk, 900lü voltajlardan bahsediyorsunuz :D Ben o alete yanaşamazdım bile galiba :D
Sonunu düşünen kahraman olamaz derler. Zamanında 550 volt yerine 1100 volta kontrol kalemi ile bakmisligim var ( izeltas 500 voltluk kontrol kalemiyle . Faz nötr den 635 volta dokunmuş oluyorum ) . Sonrada yahu bu kontrol kalemi bozuk herhalde demistim. Sonradan da durumu farkedince baya bir şok olmuştum.

o zaman sorun doğrultma devresinde olmalı.trafo sıvı teması olmadan bozulmaz.

Şimdiye kadar @Under Ground un yaptığı testlerin ne olduğunu bilmediğin için genel olarak konuşuyorsun. Trafo tamamen yerinden söküldü, primere 220 VAC verildi ve 950 VAC olması gereken sekonder 600 VAC olarak ölçüldü. Yani o sargıda içten bir kısa devre var.

Bu tip osiloskoplardaki trafoların yüksek voltaj sargılarının arıza yapması çok yaygın birşey. İnternette forumlarda aratınca bir dokunur bin ah işitirsin :)

SC20220922-212511.png
SC20220925-165331.png

bunlarda öyle sorun olmaz...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri