Analog multimetre tamiri

Kardeşim kullandığım analog multimetreyi yere düşürdü. Ozamandan beri multimetre ohm kademesinde sıkıntı yaşıyorum.Problari kısa devre ettiriyorum tepki vermiyor.Biraz sallayınca veya vurunca düzeliyor.Hareket ettirince yine bozuluyor.Sizce sorun nerde olabilir ?dışardan bakınca devre yolları falan sağlam gözüküyor.
Modeli ks 268 tt technic

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
buradan bakınca be diyorum ki yenisini al, demekki kılcak çatlak var açıp içini baktın mı? yada görsel yükleyip bilgi paylaşımı istedin mi? hani ne beni müneccim şey etti ne de ben bir müneccimle karşılaşmadım.afaki sorulara afaki cevaplar alırsın

Sorunu buldum galiba...Kademenin 1 tane pini bükülmüş düzelttim. Fakat bişey daha sorucam, multimetrenin üzerindeki OUTPUT çıkışı ne işe yarıyor ?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri