Analog Değer

usueslue

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Ben plc konusuna yeni başladım.Fatek plc ile uğraşıyorum. Elimde pt100 den sıcaklık okumak için 2ARTD4 analog modül var. ben ayarlardan temperaturer registerı D2805 ayarladım. Ben buradan direk sıcaklığın ham değerini mi okuyorum? Yani 202 ise 20,2 derece analmına mı geliyor ?ham değer okumuyorsam okuduğum değer nedir?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba Arkadaşlar,

Ben plc konusuna yeni başladım.Fatek plc ile uğraşıyorum. Elimde pt100 den sıcaklık okumak için 2ARTD4 analog modül var. ben ayarlardan temperaturer registerı D2805 ayarladım. Ben buradan direk sıcaklığın ham değerini mi okuyorum? Yani 202 ise 20,2 derece analmına mı geliyor ?ham değer okumuyorsam okuduğum değer nedir?

Aynen dediğin gibi sıcaklık değerini okuyorsun.
Senin okuduğun 202 değeri 20,2 derece dir.

bu konuyla ilgili bir örneğiniz varmı? teşekkürler

merhaba arkadaşlar:

bende bu konu altında bir şey sormak istiyorum plc ögrenmeya yeni başladım çalıştıgım yerde yedek bir adet fatek FBs-32MA modül var bu plc ile sıcaklık sogukluk çalışmaları yapmak istiyorum ama sanırım bu modülde analog girişlr ve çıkışlar yok degilmi yanlışmı biliyorum eger öyleyse pt 100 yada termokupul ile nasıl çalışma yapabilirim

merhaba kacmazz;

Isı kontrolu yapmak ıcın tc modulune ıhtıyacın var.Fatek PLC nin 2 veya 6 tc girişli modülleri mevcut.

merhaba kacmazz;

Isı kontrolu yapmak ıcın tc modulune ıhtıyacın var.Fatek PLC nin 2 veya 6 tc girişli modülleri mevcut.
sayın cuneyt koylu :
benım belirttigim modul de bu analog gırıs ve cıkışlar mevcut degıl demı dogrumudur yani bu modulle dogrudan bır calışma yapamam sanırım

Hocam elinizde cpu'a ek modül almanız gerekiyor o işlemleri yapmanız için.

evet kacmazz kardeşim elindeki plc de sadece dijital giriş çıkışlar mevcuttur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri