Analog ampermetre bağlantısı

Arkadaşlar aliexpress üzerinden satın aldığım 10 amper ölçüm yapabilen analog ampermetrem var. Ama bağlantısını nasıl yapacağımı bilmiyorum. Arkasında "+" "-" olan ve iki tanede boşta bağlantı noktası var. Yardımcı olabilir misiniz?
JPEG_20200205_184202_522840621.jpg
JPEG_20200205_184506_2122764225.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Dikkatli olun.

Aldığınız ürünün içinde şönt direnci yok ise devreye seri bağladığınız an bu gösterge yanacaktır.

İsterseniz aldığınız ürünün linkini verin ne yazdığına bakalım. Şönt direnci yoksa uygun omajda bir şönt direnci bağlamanız gerek.

Bunda şönt olduğunu sanmıyorum ne yazık ki, ölçü aleti açmışsanız görmüşsünüzdür 1 santimlik bakır çıplak tel, bunu koyacak yer yok düşündüğüm bu.

Ben uyardim. Devreye baglayip akim cekmeden once olcu aleti ile kontrol edilebilir. Ilk basta 1.5 volt ile 1 adet 20 ma led ile akim cekilirken takip edilebilir.

Sonuca gore hareket edilir.

Dikkatli olun.

Aldığınız ürünün içinde şönt direnci yok ise devreye seri bağladığınız an bu gösterge yanacaktır.

İsterseniz aldığınız ürünün linkini verin ne yazdığına bakalım. Şönt direnci yoksa uygun omajda bir şönt direnci bağlamanız gerek.
Seri şekilde bağladım sıkıntısız çalıştı hocam. Aldığım diğer ampermetre 50 amperlik dijital bir cihazdi. Onda şönt vardı. Bunda direkt içinde sanırım tüm devre. O yüzden nasıl bağlantı yapacağımı sorup konu açmıştım zaten. Ürün sıkıntısız çalışıyor [emoji4]

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri