Analog Adresli Optik Duman Dedektörü

selam arkdaşlar.bir iş yapacagım nerdeyse elime yüzüme bulaştıracagım.dört katlı bir kuran kursu işatının bütün elektirigini kuvetli zayıf akımı yaptım.şimdi yanğın tesisatını yapacagım ama hiç bir bilgim yok.35 tane analog adresli duman dedktörü var her kata bunların butonu ve sirenleri var bunları seri baglantımı yapacagım ve kaç milim kablo ve kaç çarpı kablo kulanmam lazım.panelden çıktım.bütün duman dedektölerini seri baglantısını yaptım tekrar banelemi gelmem gerekiyor.aynı şeyi butonlara ve sirenlerde yapmalıyım çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.allah razı olsun sizden

yangın dedektörlerini üreten firmadan yardım alabilirsiniz.

projesinde yazar ama dedektörden dedektöre farklı tasarımlar olabiliyor. sonuçta sadece kabloları monte ederek iş teslim edilmemelidir. dedektörler, butonlar, sirenler, yangın kontrol panelleri ile beraber sistem çalışır durumda teslim edilmelidir. hatta kuran kursunda personellere sistem hakkında eğitim verilmelidir.

projesinde yazar ama dedektörden dedektöre farklı tasarımlar olabiliyor. sonuçta sadece kabloları monte ederek iş teslim edilmemelidir. dedektörler, butonlar, sirenler, yangın kontrol panelleri ile beraber sistem çalışır durumda teslim edilmelidir. hatta kuran kursunda personellere sistem hakkında eğitim verilmelidir.

evet abim proje elimde her kata bir buton ve bir siren var.toplamda.4 katlı binada 35 adet analog adresli duman dedektörü var.bir tanede adresli yangın ihbar santıralı var.ben alt yapıyı hazırlamak istiyorum.sizin dediginiz gibi olacak firmayla görüşülecek ama en azından ben kablolarımı kaç milim ve kaç çarpı çekmem lazım.ve baglantıları seri baglantımı yapmalıyım.onu ögrenmek istedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Genelde hata parelel baglantı yapılır ve en son daki baglantı dan panele bir hat daha çekilir ve arkadaşında dedi gibi farklılıklar olabilir

2x2x0.8 jh(st)h fe 180 kablo ilk dedektörden başlayıp dedektör ve butonları seri olarak dolaştırıp santrale döneceksin .Sirenler için ise 2x1,5 n2xh fe 180 kabloyu paralel çekip bırak santrale tek uç getirmen yeterli

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri