Analog İŞlemler yardim

ArkadaŞlar bİr pt100 ÜmÜz var.pt100 den gelen deĞere gÖre analog ÇikiŞ kartimdan sicaklik gÖrmek İstİyorum.bu İŞlemİn yazilimi nasil olur ve ben bunun sİmatİc programimda nasil denerİm.sİmÜlatÖr programim var.gİrİŞ deĞerlerİyle oynayarak ÇikiŞ deĞerlerİnİn deĞİŞtİĞİnİ nasil gÖrÜrÜm.Şİmdİden teŞekkÜrler.henÜz Çok yenİyİm anlayacaĞim Şekİlde anlatirsaniz sevİnİrİm....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
pt 100 ü denemeniz için bir plc ye ihtiyacınız var. s7 200 plc de bir tane move komutu girişine AIWO,diger çıkışına word adresi atatyın. word çıkışından pt100 deperliğini görebilirsiniz.
s7 300 ile bunu yapmak istiyorsanız move komutunun in girişine PIW128 gibi değer verin OUT çıkışına mw100 gibi bir word değeri verirseniz pt 100 ün değerlerini görebilirsiniz.

ulas abi plc yok bende yalnız simatic yazılımım var .simülatörüm var.kendi kendime deneyler yapmak istiyorum.yalnız analog işlem hiç yapamadım.fc105 (library/standart library/t1 s7 convering block)imde bir problem var heralde ama emin değilim.bana örnek bir uygulama şekli anlatabilirmisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri