Analizörlerden alınan değeri plc üzerinden excele atıp sisteme kaydetme hakkında yardım.

iyi günler çalıştım fabrikada analizörlerden aldımız enerji değerlerini vardiyalık olcak şekide plc üzerinden alıyoruz ama biz bu aldımız değerleri excele aktarıp analizler çıkartıp aksiyonlar düzenlemek istiyoruz.Bu değerleri en kolay hangi veritabanından alıp dedim şekilde işleyebiliriz.Bu tarz bir işlem yapan varsa yardımcı olursa sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar,

Yapmaya çalıştığınız tam olarak PLC'deki veriyi alıp Excel'e aktarmak mıdır?

Sanırım vardiyalık bilgi dediğiniz veri, enerji analizöründe zaman tarifelerindeki elektrik endeks değerleridir. Doğru mudur?

dim şekilde işleyebiliriz.Bu tarz bir işlem yapan varsa yardımcı olursa sevinirim

Plc'ye kadar değer geliyorsa görüntü işleyebiliyorsanız. ( panel varsa ) verimlilik hesaplatabilirsiniz.
Hatta saatlik/vardiyalık grafik ekranda gösterebilirsiniz.

Plc'ye kadar değer geliyorsa görüntü işleyebiliyorsanız. ( panel varsa ) verimlilik hesaplatabilirsiniz.
Hatta saatlik/vardiyalık grafik ekranda gösterebilirsiniz.
Panel ekran yok PC ti hmı ekranı gibi kullanıyoruz

Merhabalar,

Yapmaya çalıştığınız tam olarak PLC'deki veriyi alıp Excel'e aktarmak mıdır?

Sanırım vardiyalık bilgi dediğiniz veri, enerji analizöründe zaman tarifelerindeki elektrik endeks değerleridir. Doğru mudur?
aynen plc gelen analizör değerlerini excele aktarmaktadır.vardiyalık enerji dedim 8 saatte kullanılan enerji değerleri.

Veritabanına verileri yazabilen PLC'ler var sanırım. O şekilde PLC'den verileri veritabanına yazdırıp herhangi bir raporlama aracı(Crystal Report, Jasper Report) ile istediğiniz excel raporlarını üretebilirsiniz.

Eğer mevcut PLC'nizin veritabanına kayıt özelliği yoksa verileri PLC'den okuyup veritabanına kaydeden bir uygulamaya ihtiyacınız vardır.

Eğer bu konuda tecrübeniz yoksa Enerji Yönetim Sistemi alanında bir firmanın yazılımı ile bu işlevi gerçekleştirebilirsiniz.

Piyasada bulunan yerli enerji yönetim sistemi yazılımları; Klemsan KIO, Entes Entbus, Grup arge, Reengen, Datakom, vb.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri