Anakart CIR header için Kızılötesi sensör veya modül?

slmshn

Üye
Merhaba.
Jetway Endüstriyel NF9E-Q77 Mini-ITX anakartım da 8 pin CIR (Consumer Infrared-Headers) başlığı bulunuyor. Windows Media Center vb.kızılötesi uzaktan kumanda ile (Anakartın S4-S5 desteği var) kullanabilmek için headera NE GİBİ/NASIL BİR SENSÖR bağlamalıyım?
Not:Nette anlayabileceğim tatmin edici bilgi bulamadım. bilgi için resim ekledim. teşekkürler.
ek.jpg

Ekli dosyalar

• ek.jpg
    ek.jpg
    335.5 KB · Görüntüleme: 10
Merhabalar, bunca yıldır ilk defa senin sayende CIR Header dikkatimi çekti. Fakat anladığım kadarıyla oldukça eski bir opsiyonmuş. Şu multimedia pc kavramının patladığı zamanlar sanıyorum. Anladığım kadarıyla şu anda maalesef uygun cihaz yok ...

1720CIR.jpg

Bir zamanlar Inteset diye bir firma bunlarla uğraşmış fakat şu anda usb port kullanıyorlar...

Merhabalar, bunca yıldır ilk defa senin sayende CIR Header dikkatimi çekti. Fakat anladığım kadarıyla oldukça eski bir opsiyonmuş. Şu multimedia pc kavramının patladığı zamanlar sanıyorum. Anladığım kadarıyla şu anda maalesef uygun cihaz yok ...

Ekli dosyayı görüntüle 94921
Bir zamanlar Inteset diye bir firma bunlarla uğraşmış fakat şu anda usb port kullanıyorlar...
Merhaba.CIR hala kullanılan arayüz. Şart değil,fakat ben kullanmak istedim.Artık usb alıcılarla kullanılıyor. Aurdino ir alıcısını CIR header CIR RX-MB5 V-gnd pinlerine Jumper kablolarla direkt bağladım. Mediacenter kumandası çalışıyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri