Anakartı bozuk olan TV'yi sadece ekran olarak kullanma mümkün mü?

omergex

Üye
Arkadaşlar şimdi LCD Controller Board sayesinde eski çalışmayan 15.6 inç laptop ekranını hayata döndürmüştüm ve gayet basitti bu işlem.
Philips 48 inç 8109 kodlu TV var elimde. Bootloop, restart problemleri var. USB'den hard reset atmayı başardım ancak açılıp kapanma problemi bitmedi. Anakartın fazlaca ısındığını gördüm. Araştırmalarım sonucu büyük ihtimal anakart problemi var.
1. Bu anakartı evde kendi olanaklarımla adam edebilir miyim? Fırınlama falan okudum.
2. Anakart tamiri yapan yerler var 350 lira dediler tamir olursa o da... Şimdi ben biliyorum ki bu anakart tamir olur belki ama geçici bir çözüm çünkü anakart kendisi sıkıntılı ve yine arıza çıkaracak. (Philips TpVisiona satıldığından beri sorunlu anakart problemi varmış sanırım)
3. Universal Controller Board yardımıyla -ya da başka bir yöntemle- anakart olmadan sadece ekranını hdmi maksatlı kullanabilir miyim bu tv ekranını? Eğer oluru var ise nasıldır? Sanırım laptop ekranı kadar basit olmayacaktır.

Teşekkürler şimdiden.

Ekli dosyalar

• IMG_4698.JPG
    IMG_4698.JPG
    306.6 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_4699.JPG
    IMG_4699.JPG
    379.6 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_4700.JPG
    IMG_4700.JPG
    344.3 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_4701.JPG
    IMG_4701.JPG
    337.1 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_4702.JPG
    IMG_4702.JPG
    509.2 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_4707.JPG
    IMG_4707.JPG
    484.6 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_4708.JPG
    IMG_4708.JPG
    409.7 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Arkadaşlar şimdi LCD Controller Board sayesinde eski çalışmayan 15.6 inç laptop ekranını hayata döndürmüştüm ve gayet basitti bu işlem.
Philips 48 inç 8109 kodlu TV var elimde. Bootloop, restart problemleri var. USB'den hard reset atmayı başardım ancak açılıp kapanma problemi bitmedi. Anakartın fazlaca ısındığını gördüm. Araştırmalarım sonucu büyük ihtimal anakart problemi var.
1. Bu anakartı evde kendi olanaklarımla adam edebilir miyim? Fırınlama falan okudum.
2. Anakart tamiri yapan yerler var 350 lira dediler tamir olursa o da... Şimdi ben biliyorum ki bu anakart tamir olur belki ama geçici bir çözüm çünkü anakart kendisi sıkıntılı ve yine arıza çıkaracak. (Philips TpVisiona satıldığından beri sorunlu anakart problemi varmış sanırım)
3. Universal Controller Board yardımıyla -ya da başka bir yöntemle- anakart olmadan sadece ekranını hdmi maksatlı kullanabilir miyim bu tv ekranını? Eğer oluru var ise nasıldır? Sanırım laptop ekranı kadar basit olmayacaktır.

Teşekkürler şimdiden.

uygun parçalar ile dönüşüm
tv nin içinde barcod var !!! panel için

örnek link : uyumlu bulunacak , çok çeşitler var .

https://tr.aliexpress.com/item/3291...chweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_53

http://www.panelook.com panel kontrolu ? bilği edinme !!!

tavsiye forumu
https://tavsiyeforumu.com/

Sayın @arkaplan bu videodaki gibi değil işler. Bunu ben de dediğim gibi kendi laptop lcd'sine yaptım. Led TV ekranları aynı mantık değil. İzlediğim videolara göre birçok lehim, kabloları ayıklamak vs. zor iş ve sadece iş değil bilgi gerekli. O yüzden dedim laptop ekranı kadar basit olmayacaktır diye.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri