Anahtarların açıp kapatılırken ark oluşturması ve parazitlenme sorunu

jokete

Üye
Merhabalar, bir sorunla karşı karşıyayım. Bende E.M.L Elektronik mezunuyum. Googleda sorunumla ilgili araştırma yaparken bu siteyi gördüm ve üye oldum. Sorunumun çözülmesi için yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Evimde bilgisayarda kullandığım hoparlörlerde, Lamba anahtarlarının açılıp kapatılması sırasında ve buzdolabı vs. gibi cihazların ilk çalışmaları ve kapanmaları esnasında oluşan parazitler mevcut(Hoparlörlerde çatlama ve pıtırtı sesleri). Bina yeni bina ve topraklama değerleri oldukça iyi. UPS bağladımda sorun yine devam etmekte.

Bu sorunun, kullandığım prizde ki toprak-nötr kablolarını sıfırlamadan yada bağımsız bir hat çekmeden çözümü mevcutmudur.

Kullandığım hoparlörün amfisinin güç devresinden bir ground ucunu toprak hattına bağlamam sorunu çözer mi?

Yardımlarınız için hepinize teşekkürederim. İyi Froumlar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merak ettim; acaba kullandığınız UPS off-line mı, yoksa on-line mı? Bu arada gürültüye yönelik filtreleme denediniz mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri