Anahtarlı Priz!

Merhaba ben alışveriş mağazasından beğendiğim bir anahtarlı priz aldım. Fakat takamadım.Çok şey denedim ama yapamadım.Yardım edebilir misiniz?Teşekkürler..Fotolar burda...
inbfxe.jpg

24l3bb5.jpg

2eamdxz.jpg

jjpdup.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Faz'ı anahtara girin anahtar çıkışı prize çıkış nötr.kolay gelsin.(köprü için kablo lazım)

kabloda toprak hattı goremedım topraklama yok galıba soktugun prız topraksızmıydı bu prızde yopraklama baglantısı var ama cekme ıhtımalın varsa toprakta cek

takmaya çalıştığınız kasa priz kasasımı yaksa anahtar kasasımı.yani anahtarımı ek olarak kullanacaksın yoksa prizimi buna göre buattan kablo çekmen gerekebilir.Yada şöyle sorayım prizin üzerindeki anahtarla bir lambayı mı açıp kapatacaksın.

Son düzenleme:
merak ettim o anahtar anahtar+priz içinmi yoksa güvenlik içinmi?

valla ben de bilmiyorum paketin üzerinde hiçbir şey yazmıyor idi.yardımcı olacak olan avr mı ?

ingiliz tiplerinde hep kullanılır bu anahtar prizlerde, uğurusta nın gösterdiği şekilde bağlarsanız olur sanırım.

Konu eski ama ben bişe sorucam acaba anahtarlı-prize emniyet amacıyla degilde Normal Lamba baglanabilir mi ?

selam ustalar arkadaşın aldıgı malzeme lambayı etkilememesi için buattan baglantıları kontrol etmesi gerek yoksa lambayı etkiler yani inişte fazmı yoksa notr mü inmiş lamba devresi için

konu eski ama yardıma ihtiyacım var faz nötr toprak nereye bağlanacak resimde toprak yok yani toprakta olursa nasıl bir bağlantı olacak yine köprü atılacak mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri