Anahtarlı acil stop ve acil stop devresi hk.

Hatırladığım kadarıyla güvenlik röleleri acil stop butonlarını kapalı çevrim kontrolü yaparken, kendi içlerinde özel bir pwm frekansında ürettikleri 24Voltu kapalı çevrim olarak döndürürler, eğer panonun 24V tu bir şekilde bu loop a girerse röleyi kuramassınız diye biliyorum(yoksa neden güvenlik rölesi kullanayım ki), konuyu bir arkadaş denemeyle teyid ederse doğrulamış oluruz.

Bundan emniyet rolelerinin acil buton, sivic baglantilari koprulendiginde calismayacagi cikarimi yapilabilir ama boyle bi durum soz konudu degil. buton, sivic kanallari koprulendiginde gayet kolay calistirilabiliyor. Sizin anlatiminiza benzeyen asi protokollu acil butonlar vardi diye hatirliyorum ama o baska bi mevzu.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bundan emniyet rolelerinin acil buton, sivic baglantilari koprulendiginde calismayacagi cikarimi yapilabilir ama boyle bi durum soz konudu degil. buton, sivic kanallari koprulendiginde gayet kolay calistirilabiliyor. Sizin anlatiminiza benzeyen asi protokollu acil butonlar vardi diye hatirliyorum ama o baska bi mevzu.
Uzun zamandır yeni birşeyler öğrendiğimiz ilk konu oldu . Fikir beyan eden herkesin ağzına sağlık .

kaza sonrası otomobildeki emniyet kemeri açılamadığı için ölümler yaşanmış fakat istatistikler emniyet kemerinin buna kıyasla çok daha fazla hayat kurtardığını belirtiyor.

meslek hayatımdaki kumanda arızalarında kablo kısa devresinden daha çok kablo kopmalarıyla karşılaştım bunun bi istatiski var mıdır bilmiyorum ama benim tecrübem böyle. bu nedenle acil stop kontaklarının NK olarak kullanılması ve emniyet devresinin de buna göre kurgulanmasını yadırgamıyorum ve son derece doğru buluyorum.

bir önceki mesajımın daha kolay anlaşılabilmesi için pnoz s2, pnoz s3 ve pnoz s4 emniyet rolelerini referans alabilirsiniz eğer çok daha özel emniyet rolelerinden bahsediliyorsa ben de öğrenmek isterim.

yine daha önceki mesajımda bahsettiğim acil butonun linkini veriyorum ama emniyet rolesi konusuyla bi ilgisinin olduğunu düşünmüyorum:

https://www.se.com/ww/en/product/ASISSLB4/asinterface-for-ø-22-emergency-stop-metal/

Son düzenleme:
repair switch

Ekli dosyalar

• 1234.png
    1234.png
    168.4 KB · Görüntüleme: 14

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye