Anahtar patlamasi

kusura bakma arkadaşım benim zamanımda öğrenebileceğim danışabileceğim kimse yoktu, patlata patlata yaka yaka öğrendik, nötr faz sonradan öğrendim. umarım benim gibi cahillik edip hem nötr hem de faz girmemişsindir. sadece nötr veya sadece faz gireceksin anahtara. arkadaşlarım bana güleceklerdir ama ben çok anahtar yaktım, çok uzatma kablosunda yeşil-sarıyı faz yaptım, yiyecek ekmeğim varmış çarpıldım ama hala ekmek yiyiyorum ve hala AC den uzak duruyorum
Merhaba, affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak istiyorum. ''Sadece nötr veya faz gireceksin anahtara.'' Bu yazdığınızda bir yanlışlık var.
Anahtar veya sigortadan hiçbir zaman nötr geçirilmez. Daima faz geçirilir. Anahtar veya sigortadan faz geçirmek risklidir. Kusura bakmayın lütfen.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba, affınıza sığınarak bir düzeltme yapmak istiyorum. ''Sadece nötr veya faz gireceksin anahtara.'' Bu yazdığınızda bir yanlışlık var.
Anahtar veya sigortadan hiçbir zaman nötr geçirilmez. Daima faz geçirilir. Anahtar veya sigortadan faz geçirmek risklidir. Kusura bakmayın lütfen.
merak etme artık biliyorum ama yinede el sürmüyorum yada sadece kendi evimde sigortayı kendim kapatmışsam yapıyorum. sonuçta ben elektrikçi değilim.

Evindeki şofbenin montajını elektrikçi çağırmak yerine "ben bilirim, yaparım abi" diyen apartman görevlisine yaptıran ev sahibinin arıza ihbarı ile giden arkadaşlarımızın karşılaştığı bağlantı aşağıda resmedilmiştir. Üstelik W otomat banyoda, duşa kabinin içinde, sigorta kutusu kullanılmamış, montajlı değil, tamamen havada...
den.jpg

Son düzenleme:
Ustaya gerek yok o kadarcık şeyi de yapamazsak yaşamayalım diyenden geçilmiyor maalesef.
İmam Şafii hazretleri İlmin yarısı BİLMİYORUM demektir buyurmuş.
Ama bilmiyorum demeyi kendine yediremeyen insanlar yüzünden yine insanlar mağdur oluyor günümüzde haklısınız.

Beğen Cevapla
Anahtar veya sıgortadan faz gecırmek tehlıkelidir derken, acaba, geçirmemekmi olacakdı ??

Evindeki şofbenin montajını elektrikçi çağırmak yerine "ben bilirim, yaparım abi" diyen apartman görevlisine yaptıran ev sahibin arıza ihbarı ile giden arkadaşların karşılaştığı bağlantı aşağıda resmedilmiştir. Üstelik W otomat banyoda, duşa kabinin içinde, sigorta kutusu kullanılmamış, montajlı değil, tamamen havada...
Ekli dosyayı görüntüle 70243
hocam ben buna çok güldüm :D

Beğen Cevapla
Anahtar veya sıgortadan faz gecırmek tehlıkelidir derken, acaba, geçirmemekmi olacakdı ??
haklısın baba ama gördüm yaaa, kasap her yerde kasaptır, "yanlış kablo çekmişiz bişi olmaz" diyeni de biliyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri