Ana sigorta yukarı kalkmıyor

tejo

Üye
Evi yeni aldık daha ilk biz taşınacağız. Elektrikçiler gelip gitti aşağıdaki ana şalterden devamlı kapatıp gidiyorlardı. neyse bugün eve gittiğimizde ana şalteri kaldırmaya çalıştım çat diye bir ses geliyor sonra kendi kendine aşağı düşüyor. Üstteki sigortaların hepsi açık sorun yoktu bugün gittiğimizde gördük. Sigorta siemens marka. Yarın elektrikçi gelecek ama siz ne düşünüyorsunuz? Daha evde hiçbir elektrikli eşya bağlı değil. Yeni bir evde böyle bir sorun yaşamak can sıkıcı. O yüzden birazda merak ediyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evi yeni aldık daha ilk biz taşınacağız. Elektrikçiler gelip gitti aşağıdaki ana şalterden devamlı kapatıp gidiyorlardı. neyse bugün eve gittiğimizde ana şalteri kaldırmaya çalıştım çat diye bir ses geliyor sonra kendi kendine aşağı düşüyor. Üstteki sigortaların hepsi açık sorun yoktu bugün gittiğimizde gördük. Sigorta siemens marka. Yarın elektrikçi gelecek ama siz ne düşünüyorsunuz? Daha evde hiçbir elektrikli eşya bağlı değil. Yeni bir evde böyle bir sorun yaşamak can sıkıcı. O yüzden birazda merak ediyorum
aşağı sartel derken sayaçtaki saati kasdediyorsun...anlattıgına göre sayaç ile evindeki sigorta kutusu arasındaki kolon hattında kısadevre var. sen yapamazsın onu elektrikçiler yapar...

şartel arızalı olabılır...önce ana şartelden once acık sıgorta varsa hepsını kapat.sonra ana sartelı acmayı dene atmazsa tek teksartellerı kaldır

evdeki şalter ile atan şalter uçları çıkar ve ölçü aleti bazır konumunda hattı kontrol et bakalım kabloda fiziki hasar varmı en kolay bu şekilde bulursun arızayı hatta kısa devre varsa ölçü aleti öter zaten

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri