Ana sigorta yerine kaçak akım rölesi hakkında

Sn. @ikayserili selamlar sinirlenmeye gerek yok, milletimiz bilgi sahibi olmayan konularda fikir sahibi olduğundan bu ve benzer sorularla çok hatt sık karşılaşabiliriz. İster cevap yazmazsınız ister bilgisiz olduğunu gördüğümüz konularda kısa öz nasihat verebiliriz.

@aria26 birkaç elektrikçiye danışın fiyat alınız, dilediğinize yaptırırsınız. İşi yaptıracağınız kişiye aklınızdaki soruları sorarsınız usulünce.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın Yöneticilerden ricam (@vecivicivokke @by lent ve diğerleri)
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/soru-cevap-başlığı-oluşturulması-hakkında.138899/
açtığım konuyu tekrar değerlendirin lütfen. bu şekilde saçma sapan sorular üzdüğü gibi ve görmek, forum'un kalitesini de düşürüyor.

2 tane resime bakarak bir tesisatı doğru mu yapıldığına karar mı vereceğiz ? bir elektrikçi gidip bakmış prizler topraklı mı değilmi diye, banyo ve mutfaktaki prizler topraklı priz diğerleri topraksız priz. doğal olarak bu iki yer haricindekilere toprak hattı çekilmemiştir diye mantık yürütmüş. büyük ihtimalle kim giderse gitsin bu priz'i açmadan bu tahmini yürütecektir. madem elektrikçine güvenmedin niye kendin priz'i açıp bakmadın ? Bu forumda bulunan arkadaşların özel güçleri olduğunu mu düşünüyorsun mesela uzaktan evinizin röntgeni ni mi çekebiliyoruz ?
bugün prizlerin hepsini açıp baktım toprak baglantısı var görünüyor temele kadar saglıklı bir şekilde iniyor mu bilmiyorum ama elektrikçi neden öyle dedi kafam ona takıldı. Prizlerin hepsi de topraklı priz
Sn. @ikayserili selamlar sinirlenmeye gerek yok, milletimiz bilgi sahibi olmayan konularda fikir sahibi olduğundan bu ve benzer sorularla çok hatt sık karşılaşabiliriz. İster cevap yazmazsınız ister bilgisiz olduğunu gördüğümüz konularda kısa öz nasihat verebiliriz.

@aria26 birkaç elektrikçiye danışın fiyat alınız, dilediğinize yaptırırsınız. İşi yaptıracağınız kişiye aklınızdaki soruları sorarsınız usulünce.
bilgi sahibi olmadıgım konuda fikir sahibi falan degilim bu siteye güvenerek bikaç soru sormak istedim elektrkte çok da boş değilim ama bu aşagılama tavrı hiç hoşuma gitmedi istedigim cevapları da alamadım siz beyefendilerin düşünce tarzınızı değiştirmenizi tavsiye ederim

Sayın @by lent sinirlenmiyorum. normal'de cevap yazmamayı tercih ediyorum. fakat forum'u ti'ye alan baya bi arttı malesef.
son konumuz bomba :
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/kaçak-akım-rölesi-atarsa-belirti-verirmi.139149/
dediğiniz gibi milletimiz herşeyi biliyor. insan bişeyi önce araştırır. google yazar. aradığını bulamazsa
ilgili forum v.b. yere girer orada da benzer konu açılmışmı bakar.
Ama bizim millete bakıyorum aynı konudan daha önce kaç tane açılmış bi tane daha açıyor.

Ortamı germeye gerek yok, yazdıklarımdan beni tarttığınız gibi üyeler de sizi tartar.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri