Ampulu Duya takıyorum 2 faz alıyorum!!!

airforce06

Üye
Merhaba; işin içinden çıkamadım! Balkon tavan lambamız uzun süre arızalıydı. Bugün yeni duy aldım montaĵını yaptım. Fakat anahtari açmama ragmen ampul yanmıyor! Elektirik geliyor mu diye baktığımda 2 kabloda faz olduğunu gördüm! Duyu sokuyorum biri faz digeri notr gorunuyor! Duyda problem var mi siye kontol ettim. Bir kabloyu bağladım ampulu duya taktim 220 volt prize kanlo uçlarını degdirdim problem olmadı ampul yandı! Bu nasil bir hata çozemedim! Uzmanı olmasamda amatorce bir seyler yapiyorum! Yalniz bu kez uzmana ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla..
Hayırlı ramazanlar....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Anahtarda sorun olabilir. Söküp kabloları doğrudan temas ettirerek denenebilir. Sigortaları kapatıp öyle bağlayın. Olmadı ilgili buattan kablolar takip edilmeli.

Merhaba; işin içinden çıkamadım! Balkon tavan lambamız uzun süre arızalıydı. Bugün yeni duy aldım montaĵını yaptım. Fakat anahtari açmama ragmen ampul yanmıyor! Elektirik geliyor mu diye baktığımda 2 kabloda faz olduğunu gördüm! Duyu sokuyorum biri faz digeri notr gorunuyor! Duyda problem var mi siye kontol ettim. Bir kabloyu bağladım ampulu duya taktim 220 volt prize kanlo uçlarını degdirdim problem olmadı ampul yandı! Bu nasil bir hata çozemedim! Uzmanı olmasamda amatorce bir seyler yapiyorum! Yalniz bu kez uzmana ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla..
Hayırlı ramazanlar....
kontrol kalemi hiçbir ölçüm için referans teşkil edemez . Uydurukda olsa bir ölçü aleti edinin.

Mutfak tavanindan bir adet bosta mavi kablo var! O kablo balkon notr kablosu olabilir mi?

Muhtemelen odur. Nötürü mutfak lambasından balkona çekmişlerdir. Bu arada balkona taktığınız lamba eski tip akkor flamanlı lamba mı?

Muhtemelen odur. Nötürü mutfak lambasından balkona çekmişlerdir. Bu arada balkona taktığınız lamba eski tip akkor flamanlı lamba mı?
Aynen dediğiniz gibi mutfaktan çekmişler! Nötr o kaboymuş digeri ile birleşince sorun çözüldü! Bu arada lamba normal tasarruflu ampul. Herkese çok teşekkür ederim. Hayırlı iftarlar...

Forum istatistikleri

Konular
128,107
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri