Ampul güç seçimi?

AggReSSiVe

Üye
Merhaba,

Soracağım konu çok basit olsa da tereddütte kaldım ve yanlış bir şey yapmak istemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir aplik aldım ve teknik özellikleri ekleyeceğim resimdeki gibi, dayanıklılığı max. 40W olarak yazıyor. Ben bunda kullanmak için LED ampul seçimi yapmaya çalışıyorum ancak; baktığım ampul de "Güç Tüketimi: 14 Watt / Watt Eşdeğeri: 100 Watt" yazıyor. Bu ürünün seçimini yapabilirim, zira aplik 40W güç tüketimine kadar dayanıklı ve ampulün 100W enerji vermesi sorun olmayacak? Doğrumu ?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 2463-teknik.jpg
    2463-teknik.jpg
    83.1 KB · Görüntüleme: 11
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
40 watt uyarısı,enkandesan ampullar içindir.Bilindiği üzere,enkandesan ampuller yüksek ısı kaynaklarıdır ve
duydada yüksek ısıya neden olurlar.Aynı akı için,Led ampullerin güç değeri daha düşük olur.Sizin almayı dü-
şündüğünüz Led ampul 14 watt ve enkandesan ampulün 100 watına tekabül eden ışık akısı veriyor demek-
tir.Sonuç olarak,aplik içine girmesinde fiziksel boyut yönünden sıkıntı yoksa,kullanımında sorun olmayacak
demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri