Amplifikatör Özellikleri hakkında bir soru?

ibrahim_g

Üye
Değerli forum kullanıcısı arkadaşlar. Ben bir amfinin özelliklerini araştırıyordum ve

Güç Çıkışı Maksimum 100 +100 Watts
Güç Çıkışı 8Ω RMS 28 +28 Watts

şeklinde ifadeler gördüm. Şimdi bu anfinin gerçek çıkış gücü hangisi? 100 watt mı yoksa 28 watt mı.

2x28 watt gerçek çıkış gücü 2x100watt anlık verebileceği maximum güç diğer bir adıyla peak deperi biz bu değere pek bakmayız.

merhaba arkadaşlar.elektrik enerjisini ses enerjisine çeviriyorsanız,referans noktanız besleme ve trafo olmalıdır.örneğin 2x100w =200w.
200w gerçek ses gücü alabilmeniz için beslemenizin 200w ın üzerinde (%10)olmalıdır. cihazın beslemesine bakınız, trafo verileri ne yazıyor.gerçek değer bu gücün üzerinde olamaz.bilgilerinize.RMS denilen saçmalığa itibar etmeyin,bunlar tüketiciyi yanıltmaya çalışan reklamlardır.GERÇEK GÜÇ İÇTEN GELİR.

merhaba arkadaşlar.elektrik enerjisini ses enerjisine çeviriyorsanız,referans noktanız besleme ve trafo olmalıdır.örneğin 2x100w =200w.
200w gerçek ses gücü alabilmeniz için beslemenizin 200w ın üzerinde ()olmalıdır. cihazın beslemesine bakınız, trafo verileri ne yazıyor.gerçek değer bu gücün üzerinde olamaz.bilgilerinize.RMS denilen saçmalığa itibar etmeyin,bunlar tüketiciyi yanıltmaya çalışan reklamlardır.GERÇEK GÜÇ İÇTEN GELİR.
Siz rms denen şaçmalığa değilde peak denen mantığamı inanıyorsunuz 10wattlık trafo ile 250wattlık ses sistemlerine mi?
200wattlık saç trafonun verimi %60-80 arasındadır yani 120-160watt arasında.ABsınıfı bir anfinin verimi ise%50-60 civarındadır.kaldımı elinizde 60-96 watt arasında güç ve hoparlör bu gücün ne kadarını sese çevirebiliyor?
ortalama ve yaklaşık olarak transistörlü bir anfiden 8ohmde 50watt ses alıyorsanız 4ohmde 100watt şimdi nerede kaldı trafonun gücü?

RMS P.M.P.O OP M.P ve Ses Sistemleri Hakkında | Elektronik Devreler Projelerbu linkteki yazılarıda okumanızda fayda var

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri