Ampermetre

akım trafosu orada daha çok izolasyon amaçlı oluyor. 1:1 ratio ile de bu iş olur fakat ac motor için bu uygun değil. LEM serisi current transformer lara bakın. bilmiyorum elektronik bilginiz varmı ama LTS25NP gibi bir ürün ile yapın. yada acs712-5 gibi bir hall effect ile yapın
biraz inceledim çok mantıklı geldi ama arduino kullanmam gerekecek sanırım bunu kullanmak için ilk kalkınma akımını yok saymalıyım sonuçta ve analog çıkış veriyor role çektirmem gerekecek tek başına kullanabileceğim ürünler varmıdır acaba

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
biraz inceledim çok mantıklı geldi ama arduino kullanmam gerekecek sanırım bunu kullanmak için ilk kalkınma akımını yok saymalıyım sonuçta ve analog çıkış veriyor role çektirmem gerekecek tek başına kullanabileceğim ürünler varmıdır acaba

ben arduino hiç kullanmadım fakat ardunio ile olur tabiki. acs712 içinde hazır kartlar var ardu için. bence en mantıklı çözüm ardu olur kart tasarımı gerektirmez. sadece kod yazarsınız. istediğiniz gibi demeraj akımları yok sayılır hatta ardunun analog girişlerini kullanarak hangi sertlikte durması gerektiği gibi set değerleri kayıt edilir. çift kontaklı 2 adet röle kullanın çıkış için. birisi on off amaçlı diğeri ise yön değiştirmek için cross bağlanacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri