Ampermetre komütatörü?

elek

Profesyonel Üye
Bu forumda gördüğüm bir projede ampermetre komütatörü kullanılmış.
yani bir adet ampermetre göstergesi ve faz akımlarını görmek için komütatör.
1600/5 akım trafosuna bağlı olarak.bu doğru bir uygulamamı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşım amper metre kömitatöürümü yoksa volt metre kömütatörümü ikisindede kullanılır ama şimdi multi metre var bunlarla uğraşma multi metre kullan

benim söylemek istediğim şuydu.
komütatörü çevirirken akım trafosu uçları açık kalabilir.buda tehlikeli olabilir mi acaba?
üç ampermetre devamlı bağlı olsa daha uygun değil mi.

Pakoyu çevirene kadarlık bir sürede akım trafo sekonderinin açık kalmasının hiç bir sıkıntısı olmaz.

Komitatör özel yapılmış,ölçümü yapılan akım trafosu haricindekilerin sekonderler kısadevredir.Aksi halde trafolar yanabilir.Bilgilerinize.

arkadaşlar ampermetre komitatörü aynen vltmetre komitatöri gibidir hatta aynısıdır fark etmez ama hassas ölçümler için üç göstergeninde aynı anda pano üzerinde olması önemlidir buna komponzasyon yapan arkadaşlarımız dikkat eder şemayı tam olarak inceleyemedim azdaha büyük olsaydı bağlantıları tam olarak görebilseydim yorum yapardım ama malesefama sonuçta prensip aynı volt diilde amperi gösteriyor bu komitatör akım trafolu amper metrelerde kullanılabilir tabi yük değerlerini aynı anda görülmesi önemli olmayan tesislerde

arkadaşlar ampermetre komitatörü aynen vltmetre komitatöri gibidir hatta aynısıdır fark etmez ama hassas ölçümler için üç göstergeninde aynı anda pano üzerinde olması önemlidir buna komponzasyon yapan arkadaşlarımız dikkat eder şemayı tam olarak inceleyemedim azdaha büyük olsaydı bağlantıları tam olarak görebilseydim yorum yapardım ama malesefama sonuçta prensip aynı volt diilde amperi gösteriyor bu komitatör akım trafolu amper metrelerde kullanılabilir tabi yük değerlerini aynı anda görülmesi önemli olmayan tesislerde

Tamamen yanlış.

Ampermetre komitatörü ile voltmetre komitatörü tamamen farklıdır.

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri