Ampermetre için Şönt Yapımı

audiocu

Üye
Merhaba değerli arkadaşlar. çinden aşağıdaki ürünü aldım bugün geldi. sipariş verirken şönt direncini vermeyi unutmuşum. tekrar sipariş verip beklemeyip kendim yapayım istiyorum. dc 0-30 volt 200 amper için yapabilirmiyiz? böyle birşey mümkün müdür? Teşekkürler.

https://www.google.com/search?q=yb4...oCQ&bih=757&biw=1600&rlz=1C1GKLC_enTR887TR887

Hazır satılan wattlı dirençlerden alıp paralel bağlarsanız olabilir. Hatta ısıyı dağıttığınız için daha lineer bir direnç elde etmiş olursunuz.

30 volt 200 amper icin sont direnc yapmak icin ugrasmayin. Cok zor ve hassasiyet tutturmak kolay degil.

Ciddi kalinlikta iletkenler kullanip cok saglam baglanti yapmak lazim. Direncin isi ile degismemesi lazim.

Hazir almasi en mantikli

fosforlu nikel mi ne? gerek bunun çapı,uzunluğunun formülü varmış kolay değil fosforlu nikeli nereden alıcan?

bazı mühendisler buna çok kafa patlattı...

Bu da benden olsun.
Geçen yıl bir abimizden ödünç aldığım ampermetre ile 30amper için ayar çektiğim ev yapımı şönt.
Elimdeki analog ampermetre çok güzeldi ama üzerinde değer yazmadığı için hazır almak macera olurdu.
IMG_20200606_232922.jpg

Benden de bir fikir ama ne kadar iş gorur max. kaça kadar dayanır ve hassasiyeti bilmem; kaynak elektrodu. Haziri her zaman vakit kazandırır bu da eşittir nakit - para :cool:.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri