Amperi kw çevirme

BURAK212

Üye
en pratık yolla amperi kw nasıl cevirrim yardımcı olursanız sevinirim mesela pense ampermetreyle trifaze 26 amper 30 amper 28 amper ölçtüm kaç kw olur şimdiden tşk

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Neyin gücünü ölçtüğünüze göre değişir, Güç faktörünü 1 alırsak 28*.66=18.48 kW eder.
Buradaki 28 A tüm fazların ortalamasıdır, .66 ise (3*220)/1000 in kısaltmasıdır. kolay gelsin
eğer güç faktörünüde işin içine katarsanız 18,48*cosP(güçfaktörü)=aktif KW ı gösterir

Sanıyorum çok basit oldu

p=u.ı.1,732.cosp

p=güç
u=gerilim
ı=çekilen akım
1,732=kare kök üç
cosp= güç katasayısı ortalama olarak 0,85 alabilirsin yada 0,9

bu formulle bulacağın sonuç kw değil Watt olacaktır bilgin olsun.

28 amperlik bir alıcı yaklaşık 17Kw gücündedir.

Son düzenleme:
Pensampermetre ile ölçülen akım görünür akımdır yani aktifakımla reaktif akımın bileşkesi (S=1,73xUxI) . Aktif gücü hesaplamak isterseniz (P=Sxcosfi) yükün cosfi'sini bilmeniz gerekir.
Yükün cosfi'sini vermediğin için yada bilmediğin için;
Iort=28A,kök3=1,73
S=1,73x380x28
S=18407,2 VA
S=18,4 kVA denilebilir.

Son düzenleme:
p=u.ı.1,732.cosp

p=güç
u=gerilim
ı=çekilen akım
1,732=pi sayısı
cosp= güç katasayısı ortalama olarak 0,85 alabilirsin yada 0,9

bu formulle bulacağın sonuç kw değil Watt olacaktır bilgin olsun.

28 amperlik bir alıcı yaklaşık 17Kw gücündedir.

Sn: osmosis;

1,732 lip pi sayısı nereden çıktı sakın 3'ün karekökü olmasın;)

sadece aydınlatma ölçtüm yinede değişirmi bu arada herkeze tşkler

sadece aydınlatma ölçtüm yinede değişirmi bu arada herkeze tşkler

Tabiki değişir. Eğer akkor filamanlı bir ampulse güç faktörü 1 olacak diğerleri ise mutlaka ölçü aletiyle ölçülmeli.

Siz basit cevap istediğiniz için basit cevap vermeye çalıştık

metal helida armatürlerde vardi 400 lük balastlı rica etsem onuna formul olarak anlatırmısın

metal helida armatürlerde vardi 400 lük balastlı rica etsem onuna formul olarak anlatırmısın

Ne yalan söyliyeyim o ampulun hangi tip balastta reaktifi ne kadardır bilmiyorum. ama siz genede güç faktörünü 1 alırsanız gücü fazlasıyla bulmuş olursunuz.

Ampulunüzün tipi bu sanırım değilmi araştırdım ama bulamadım.
MASTER HPI-T Plus 400W/645 E40 1SL/12

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri