Amperi kw çevirme

sn uzmansel söylediğiniz kabaca hesap sadece cosfisi 0.88 olan yüklerde geçerli olur buda şu demek olur cosfi 1 ile 0.90-0.80-0.70-0.60 v.s yüzdelik türetmeniz gerekirki buda bırakın pratik olmasını çok gereksiz olur en iyisi biz gene bildiğimiz hesabı yapalım W=1.73.U.I.cosfi

Tabiki yine bu formülü kullanıyoruz. benim dediğim kabaca cok hızlı büyük yüklerde falan sacma pratik. yine tam hesap icin kullandığımız formülü kulanıyoruz.

hocam senin hesaba göre cos fi hep 0.88 hiç değişmiyor:D

Evet ama bu formülü geliştirecegim:D Hocam tabiki tam bir hesap için sizinde yazdığınız gibi formülü kullanmamız gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
peki bende birşey sormak istiyorum 53 a bir cihaz var ve biz buna bir regülatör bağlamak istiyoruz 380 bir matbaa makinası bunun için kaç KVA lık bir regülatör takalım.

Tabiki yine bu formülü kullanıyoruz. benim dediğim kabaca cok hızlı büyük yüklerde falan sacma pratik. yine tam hesap icin kullandığımız formülü kulanıyoruz.

Evet ama bu formülü geliştirecegim:D Hocam tabiki tam bir hesap için sizinde yazdığınız gibi formülü kullanmamız gerekiyor.

monophase için bu formülü kullanamazsınız sanıyorum.w=u.i.cosfi şeklinde olmalı.Yanlış varsa ustalar düzeltsin lütfen.

slm arkadaşlar
acil yardımınız lazım el,mde bahçe aydınlatma proje işi var . kullanılacak armatür ve sayısını belirledim yanlız kaçlık kablo kullanacağımı bilmiyorum yardımınız lazım . armatür 60 watt gücünde aydınlatma alanı ise 80x100 metre ve 16 adet armatür kullanacağım. bilenler bana lütfen yardım etsin .

150 A lik motoru 100 a. değiştirdiğinde 30 KW lık bir güç karı var. bu güç 24 saat calışan motorda para hesabına cevirdiğimide 1 saatt daki güç tür doğrubu.

slm arkadaşlar 325 kw lık bir gücüm var ana tmş yi kaç amper yapmalıyım ve yine ana brajman kesiti ne olmalıdır? teşekkürler

Mrb arkadaşlar 280 kVA kurulu güç kaç kW ya denk gelir ve kompanzasyon gücü kaç kvar olmalıdır

kvA x Cosq = kw dır.Kompanzasyonsuz Cosq değeriniz ne ise o alınır.Bilinmeyen tesisler için bu değer 0,7 alınarak kompanzasyon hesabı yapılır.Hedef Cosq 1 kabul edilmesinde yarar vardır.Buna göre 196 kw güç alabilirsiniz ve kompanzasyonda 200 kvar olmalıdır.

Son düzenleme:
kvA x Cosq = kw dır.Kompanzasyonsuz Cosq değeriniz ne ise o alınır.Bilinmeyen tesisler için bu değer 0,7 alınarak kompanzasyon hesabı yapılır.Hedef Cosq 1 kabul edilmesinde yarar vardır.Buna göre 196 kw güç alabilirsiniz ve kompanzasyonda 200 kvar olmalıdır.
Teşekkürler hocam peki akım trafoları ni nasıl seçmeli yiz neye göre ve hem kompanzasyon hem sayaç akim trafoları aynı değerde mi olmali

Normalde,heriki akım trafosuda aynı değerde seçilir.Kompanzasyon akım trafosunun daha küçük seçilmesi yanlıştır.Trafolu olanlar trafo akımına göre,trafosuzlar proje akımına göre seçilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri