Amper sorunu

srdr_sakin

Üye
Evde hiçbir cihaz calismazken bütün prizlerin fişleri çekili iken çalışan bir lamba bile yokken sayacimiz da 0.6 ile 1 amper arası değişen çekilen akım gözüküyor problem ne olabilir not yer altı kablosu ile gelen tesisatta olan problemden dolayı kabloya ek yapıldı diye biliyorum hava yağmurlu iken bu sorun ortaya çıkıyor sorun ne olabilir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba.
Durumu elektrik sağlayıcınız ile görüşmekte yarar var.
Sayaç bozuk ta olabilir.

Görüşmekte sorun yok zaten gorusecegiz fakat sadece yağmurlu havalarda olmasınin sebebi ne olabilir daha önceki eklenen kabloda problem olabilirmi sayıcı degistirmek sorunu cozermi

Ekle alakalı olabilir.
Sonuçta ek yapıldı dediniz.
Kim ek yaptı nasıl yaptı bunlar önemli tabiiki

Ekten su alıyorsa islandiginda toprağa giden akimimi okuyoruz sayactan ampermetre ile faturaya yansıdığını düşünüyorum bu durumun

Evde hiçbir cihaz calismazken bütün prizlerin fişleri çekili iken çalışan bir lamba bile yokken sayacimiz da 0.6 ile 1 amper arası değişen çekilen akım gözüküyor problem ne olabilir not yer altı kablosu ile gelen tesisatta olan problemden dolayı kabloya ek yapıldı diye biliyorum hava yağmurlu iken bu sorun ortaya çıkıyor sorun ne olabilir

Sayaç tan önceki kısım arıza olsa dahi sayaciniza yazmaz.Sayaç kendinden sonraki kısımın akımını ölçer.Sorunu pratik olarak tespiti için penstipi kaçak akım ölçer ile sayaç sonrası akımları ölçerek hangi kısımdan toprağa sızıntı var ise tespitini yaparsınız.Bazen bomboş dairede bile 500-600 TL civarı fatura geldiğine şahit oldum yukarıda söylediğim durumdan dolayı.Bu durum aslında faturaniza da etki eder yüksek fatura ödersiniz. Muhtemelen tesisatinizda toprağa sızıntı var.

Sayaç tan önceki kısım arıza olsa dahi sayaciniza yazmaz.Sayaç kendinden sonraki kısımın akımını ölçer.Sorunu pratik olarak tespiti için penstipi kaçak akım ölçer ile sayaç sonrası akımları ölçerek hangi kısımdan toprağa sızıntı var ise tespitini yaparsınız.Bazen bomboş dairede bile 500-600 TL civarı fatura geldiğine şahit oldum yukarıda söylediğim durumdan dolayı.Bu durum aslında faturaniza da etki eder yüksek fatura ödersiniz. Muhtemelen tesisatinizda toprağa sızıntı var.
Önerileriniz için sağolun tüm tesisatı elden geçirmekte fayda var

niye megerle tesisatı test ettirmiyon? elektrikçi yapabilir

sn @emodiyator beyin dediği gibi büyük ihtimalle
örnek : bahçe sulamasında bu durum olmuştur .
yapılmış sistemi bilmediğimden ?
varsayımdır .
sayaçınız ile evin bahçe duvarında kablo toprağa temas ediyor . ( kaçak akım rölesi yok , iptal edilmiş , kontaklar yapışmış , ) siğortanız bozuk , iptal , çok yüksek değer , kablo mesafesi uzun vs gibi .
ek yerinden toprak veya su alması
diğer

sayaçtan sonra yeraltı kablosu olmalı evin tüm siğortalarını kapatın sayaçta amper ve tüketim varsa arızayı buldunuz . yeraltı kablosu !!!

Kablo yani faz toprağa akıyor uzman birisinin bakması gerekiyor ,sayaactan sonrası kolon hattı ve daire içindeki sigorta kutusu buatlar hepsine bakılacak pensampermetre ile akımlar ölçülecek ...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri