Cep telefonu şarj adaptörü amper fazlalığı

Ben genelde bilmediğim usb lerin voltajını ölçüp ondan sonra kullanıyorum. Herhalde ideali 5v ile 5.15v arasında. Amperden bir sey olmaz (cihaz ihtiyacını çeker) da voltaj sakat. Telefonlar şimdi onu da algılıyor ve korumaya alıyor ama ne olur ne olmaz.

Serkan küsme ne olur yardımını esirgeme, arkadaş Türkçe konuştuğunu sanıyor veya arkadaş çevresi grubunda böyle konuşuyor da bizi de o grupla karıştırdı.
Lent kardeşim sen türkçe konuştuğun için mi adın lent? Yazılar hangi dilde yazılmış japonca mı? Serkan arkadaş sağolsun yardım etmek istemiş ama şalter i şarjer yazacak kadar bunamadık. Herkese yardımları için teşekkür ederim

Lent kardeşim sen türkçe konuştuğun için mi adın lent? Yazılar hangi dilde yazılmış japonca mı? Serkan arkadaş sağolsun yardım etmek istemiş ama şalter i şarjer yazacak kadar bunamadık. Herkese yardımları için teşekkür ederim
Hitabına dikkat et herkes Türkçe nik alacak diye kural yok diğer kurallar belli inanmazsan forum kurallarını açar bakarsın! Kardeşin değil abinim ayrıca.

Hitabına dikkat et herkes Türkçe nik alacak diye kural yok diğer kurallar belli inanmazsan forum kurallarını açar bakarsın! Kardeşin değil abinim ayrıca.
Ozaman ne kardeşim ne abimsin. Ben kuralları biliyorum. Sen türkçe konuşmaltan bahsedince bende söyledim. Daha da birşey söylemem

İmla kuralları kavgaya sebebiyet vermiş :D
Bildiğim, ama girmediğim başka bir forum sitesinde, tek bir harf hatası için bile 3 gün uzaklaştırma veriliyordu :D
Bu kadarını desteklemesem de, bazen gerekli olduğunu düşünmekteyim.

12V 60Ah aküsü olan araçla 24V 200Ah akü olan kamyonda kesinlile sadece 7805 ile telefonu şarj edemezsin niye ve neden? takograf tamircisinde çalışırken küçük bir devre için 5v gerekiyordu eleman sadece 7805 kullandı ve patladı ona o olmaz dedim dinlemedi...

12V 60Ah aküsü olan araçla 24V 200Ah akü olan kamyonda kesinlile sadece 7805 ile telefonu şarj edemezsin niye ve neden? takograf tamircisinde çalışırken küçük bir devre için 5v gerekiyordu eleman sadece 7805 kullandı ve patladı ona o olmaz dedim dinlemedi...

Ekli dosyalar

• lm7805-devresi.jpg
    lm7805-devresi.jpg
    155.9 KB · Görüntüleme: 18

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular