Cep telefonu şarj adaptörü amper fazlalığı

ugurcocuk

Üye
Kardeşlerim merhaba benim telefonumun şarj adaptörü 1,0 amper. ben 4 amperlik şarjer kullansam telefonu yakarmıyım?

Tanımlama yanlis olmus yada ben anlamadim.

Bu 4 amperlik salteru nerede nasil kullanmak istiyorsunuz baglantiyi nasil yapacaksiniz?

Telefona bir şey olmaz...
Ama eğer Elktrikçiysen bu saatten sonra mesleği bırak.
Ertek kardeşim, esprine güldüm. elektrikci olsam neden sorayım böyle bir soruyu? ben duvara giren bir soket aldım. ve soket üzerinde 4 amperlik usb bağlantı yeri var. o yerde laptıp ve telefon tablet şarjı içindir. fakat dediğim gibi 4 amper olması beni düşündürdü orjinal adaptörün 2 katından fazla bir ampere sahip

Tanımlama yanlis olmus yada ben anlamadim.

Bu 4 amperlik salteru nerede nasil kullanmak istiyorsunuz baglantiyi nasil yapacaksiniz?
serkan kardeşim ; şarjer = charger = şarj cihazı burada anlaşılmayacak ne var?

Moderatör tarafında düzenlendi:
orijinal olmayan şarj ile şarj etme bataryaya zarar verir patlayan iphone'lar ondan patladı birde bataryayı ısıran adam var birde bıçakla delen var ki ...

serkan kardeşim ; şarjer = charger = şarj cihazı burada anlaşılmayacak ne var?

Ben sizin söylediğinizi anlamaya ve yardım etmeye çalışıyorum. Bu 4 amper nerede 220 volt devresimi 5 volt devresimi anlayamadım. ŞAlter dediğiniz 220 voltta kullanılır 5 volt devresinde değil. ama 220 voltta 4 amper çok yüksek bir değer. Eğer 5 voltta ise diye sordum ama benim sizi anlamamamı siz anlaşılmayacak ne var şeklinde geri soruyorsunuz. Anlamış olsaydım zaten şöyle böyle yapın derdim sizi yönlendirirdim.

Umarım sorununuzu birine anlatır yada sizi anlayan biri size yardımcı olur çözüm bulursunuz. Kolay gelsin.

Serkan küsme ne olur yardımını esirgeme, arkadaş Türkçe konuştuğunu sanıyor veya arkadaş çevresi grubunda böyle konuşuyor da bizi de o grupla karıştırdı.

-usb-cikisli-uzatma-kablolu-priz__0212008183597530.jpg

S.A sanırım arkadaş böyle bir şeyden bahsediyor ...4 amperlik çıkışı olan bir şarz cihazını telefona baglamanın bir zararı olurmu diye soruyor...bazen insan kendini iyi ifade edemiyor özellikle teknik terimlerde kavga etmeye gerek yok...iyi akşamlar...

Ben sizin söylediğinizi anlamaya ve yardım etmeye çalışıyorum. Bu 4 amper nerede 220 volt devresimi 5 volt devresimi anlayamadım. ŞAlter dediğiniz 220 voltta kullanılır 5 volt devresinde değil. ama 220 voltta 4 amper çok yüksek bir değer. Eğer 5 voltta ise diye sordum ama benim sizi anlamamamı siz anlaşılmayacak ne var şeklinde geri soruyorsunuz. Anlamış olsaydım zaten şöyle böyle yapın derdim sizi yönlendirirdim.

Umarım sorununuzu birine anlatır yada sizi anlayan biri size yardımcı olur çözüm bulursunuz. Kolay gelsin.
Serkan Bey...
Arkadaş Şarjer yazmış (Yani ingilizce charjer) = Şarj edici demek istemiş :)
Sanırım siz onu şalter olarak okudunuz. :)
Ayrıca yanlış olmasın şalterler bütün voltajlarda kullanılabilir. (Yüksek voltajlar hariç)

Bu konuda artık yorumum yok. İsteyen istediği yorumu yapsın isteyen istediği cihazı kabloyu kullansın. Bu konuya bi daha bakmayacağım. Gerekli bilgiler verilmiş.

iyi forumlar herkese.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri