Amper fazla olursa ne olur

trafo akım vermez ilgili cihaz çeker !!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sorun olmaz dimi tskrler herkeze
Adaptor bu 12 v 10 amp

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    15.8 KB · Görüntüleme: 16
ozaman yüksek akımlı adaptörü bağlayınca modem neden yanmış olabilir ? :) voltaj aynıydı sadece akımı 2-3 kat fazlaydı galiba.. yanlış söylüyosunuz demiyorum. sadece elimdeki modemin neden yandığını anlamaya çalışıyorum :) ışıklar bi geldi... sonra sonsuza kadar gitti :)

ozaman yüksek akımlı adaptörü bağlayınca modem neden yanmış olabilir ? :) voltaj aynıydı sadece akımı 2-3 kat fazlaydı galiba.. yanlış söylüyosunuz demiyorum. sadece elimdeki modemin neden yandığını anlamaya çalışıyorum :) ışıklar bi geldi... sonra sonsuza kadar gitti :)
Değerli Arkadaşım;
1) İsterse modem adaptörü normal akımın 10-20 katı yüksek akımlı olsun modem bu nedenle yanmadı.
2)Bağladığınız adaptörün voltajı o an için pik değeri çok yükselmiş olabilir.
3) Şebeke kaynaklı arıza harmonikler, anlık ani gerilim yükselmesi/dalgalanması olabilir.
4) Kafan karışmasın evimizdeki prizlerde 220V gerilim var standart değil mi? Ancak bu gerilimin maksimum değeri 311V şimdi pek kullanılmayan akkor flamanlı(adi) ampuller anahtardan aç kapa yaparken; bir kaç yıl patlamazda 311v değerini (milisaniyelik değişmlerde) yakaladığımız an patlar?
5) Kısaca ölçmediğimiz , kulanmadığımız için yok diyemeyiz. Şebekede pek çok parametreler var, elbette cihazlarda da, sonun sonucu eşyanında bir ömrü var. :)

Açıklayıcı bilgi için çok teşekkür ediyorum. :)
ozaman ben 12v şerit led'i 12V 25A aküme bağlayabilirim gönül rahatlığıyla :)

dc sürücüye ac vermişsin umarım zarar görmemiştir, dc- dc ile çalışır ac ise ac ile azıcık dikkat ediniz @silvestir ustanın dediği gibi çıkışı doğrultunuz hatta bir tane de 18 volt kondastör takınız daha sağlıklı olur, çıkışınız da dalgalanma olmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri