Amfiye hoparlör bağlama yardım

binbaşım sanırım 6ohm luk 4 hoparlör olmuyor. arkaplan kullanıcısının gönderdiği amfi fotğrafına dikkatli bakınca farkettim EACH SPEAKER (her bir hoparlör) yazıyor yani "her biri" 8ohm olması gerekiyor, canım sıkıldı şimdi

ohm.png

Canını sıkma , Hayırlısı .

Sn. racing0081; canınızı sıkmayın, her birini 8 ohm'a çıkarırsınız olur biter. Verdiğim bir şemada bunun nasıl olacağını (Şema tek hop. için dördü için de uygulanacak) ve indüktörün nasıl seri bağlanacağını özellikle de belirtmiştim. 4 hopörler için bunu ayrı ayrı yaparsınız olur biter.

37 ekran crt tv'mde empedans uydurup 2. daha düşük ohm.lu hoparlörü bu şekilde paralel bağladım, hop. sayısını ikiledim ve şimdiye kadar hiçbir sorun da çıkmadı. Bu yüzden bir sürü para verip yeni 8 ohm.luk hop.'leri satın alacak değilsiniz herhalde. Bu çok mantıklı olmaz çünkü. Kolay gelsin.

Ürün uygun olmadığından mesaj tarafımdan kaldırılmıştır .

Kolay Gelsin .Sağlıcakla Kalın .

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet binbaşım foto.daki stereo amfi. ve aynen dedğiniz gibi hoparlörleri değiştirmeye hiç niyetim yok, amfiden geçerim hop.lardan vaz geçmem.daha kıymetliler zaten. gösterdiğiniz şemayı benim yapabilecek teknik kapasitem yok. elektronikçi bir arkadaşa danışıp uygulatabilirim.böyle bir imkanın olduğunu öğrendiğim iyi oldu çok teşekkür ederim yardımlarınız için ama yinede cekiniyorum doğrusu yanlış bişey yapıpta göz cıkarırız diye.olmadı amfiyi değiştiririm

Evet, elektronikten oldukça uzaksanız en doğrusu bu olur zaten, amfinin boşuna arıza yapması hoş olmaz, ne de olsa milli servet, parçaların tümü dışarıdan geliyor çünkü. Sn arkaplan'ın nette araştırıp bulduğu bobinler biraz ince telli geldi bana, hem o sadece bozulup yanan hop.lerin içi için yedek parçadır, siz sıfırdan ferrit nüve veya demir nüve kullanıp üzerine yapılacak sarımları elektronikçiye yaptırın. Kolay gelsin.

Evet, elektronikten oldukça uzaksanız en doğrusu bu olur zaten, amfinin boşuna arıza yapması hoş olmaz, ne de olsa milli servet, parçaların tümü dışarıdan geliyor çünkü. Sn arkaplan'ın nette araştırıp bulduğu bobinler biraz ince telli geldi bana, hem o sadece bozulup yanan hop.lerin içi için yedek parçadır, siz sıfırdan ferrit nüve veya demir nüve kullanıp üzerine yapılacak sarımları elektronikçiye yaptırın. Kolay gelsin.

TEŞEKKÜRLER Sağlıcakla kalın .

Amfi stereo çıkışlı olmasına rağmen 4 çıkış hattı ayni 2 kanaldan alınmış, 2 hoparlörde sıkıntı olmuyor ama 4 hoparlör bağlanınca omaj değeri 8'in altında olmaması gerekiyor, paralel çıkışlı yapılmış kendi iç yapısı nedeniyle. Asıl sorun bundan kaynaklanıyor yani A+B şeklinde 4 ohm sınırına bir izin verseydi çok iyi olurdu, ama sağlık olsun diyelim. Bu adaptasyonu bir elektronikçiye yaptırırsınız artık. Kolay gelsin.

Çok güzel izah ettiniz binbaşım kendi içinde paralel yani anladım. sizede kolay gelsin çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri